Ing. et Ing. Jan Skopeček

  • ODS
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,33. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24.05.2018 21:36:00

Na 50miliardový schodek pro příští rok musí jakákoliv zodpovědná vláda zapomenou

Na 50miliardový schodek pro příští rok musí jakákoliv zodpovědná vláda zapomenou

Ve veřejném prostoru se objevují informace o přípravě státního rozpočtu na příští rok, který má být plánován se schodkem 50 mld. Kč.

 Schválený deficit na příští rok by tak měl být stejně vysoký jako schválený deficit letošní. Pokud to má být ze strany paní ministryně financí Schillerové a hnutí ANO testovací balónek, je třeba ho okamžitě a rázně odmítnout.

Není žádný relevantní důvod, abychom stále schvalovali takto vysoké deficity v době slušného ekonomického růstu. Argumentem nemůže být ani to, že na konci roku může být výsledek lepší, než plánovaný. To je jen neschopnost připravit realitě odpovídající rozpočet.

ODS v době ekonomického růstu takto vysoký případný deficit nepodpoří a věříme, že ho nepodpoří žádný subjekt alespoň trochu fiskálně odpovědný. Andrej Babiš by si měl vzpomenout na své sliby o nulovém deficitu, který už jsme měli mít dávno a uzpůsobit k tomu přípravu rozpočtu na příští rok.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout