JUDr., Bc. Richard Pokorný, Ph.D.

Raději čestného nepřítele než nečestného přítele.
  • BPP
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,52. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

12.02.2021 0:17:19

Opoziční valčík do záhuby

Opoziční valčík do záhuby

Všem slušným lidem se hluboce omlouvám za to, že poslanci KSČM nepodpořili prodloužení nouzového stavu.

Naprosto souhlasím s výrokem Andreje Babiše, že kdo z poslanců odmítl podpořit nouzový stav, je zodpovědný za smrt svých spoluobčanů a kolaps zdravotnictví. Zároveň je to poplivání práce zdravotníků, jejichž nesmírné nasazení nás zatím ještě pořád drží nad vodou. 

Opozice v PS dnes lidsky fatálně selhala a zneužila svoji formální moc proti zájmům občanů i veřejných služeb státu, mezi nimiž hraje zdravotnictví nepochybně klíčovou úlohu. Bezprecedentní selhání zdravého rozumu i elementární morálky se týká všech opozičních poslanců bez ohledu na stranickou příslušnost. Největším zklamáním pro mě je, že i poslanců KSČM.


Vláda pochopitelně dělala a dělá chyby. Ale vždy se snažila dle svých možností hájit na 1. místě zdraví a životy. Opozice k boji s koronavirem „přispěla“ tím, že vládě jeden z nejúčinnějších instrumentů boje proti covid vzala. Opoziční poslanci došli ve svém osobnostním mravním rozvratu dokonce tak daleko, že si berou občany jako rukojmí ve své válce s Babišem. Neštítí se ani zneužít formální mechanismy parlamentního práva, aby nechutným způsobem vydírali vládu v otázce, která nemá nic společného s politickým bojem, ale je věcí zdravého rozumu. V životě jsem se ještě za české poslance nestyděl tolik jako teď, a to už jsme zde zažili opravdu mnoho. Ještě nikdy ale nezneužili svého postavení tak, aby svým jednáním bezprostředně ohrožovali zdraví a životy svých spoluobčanů. Tedy lidu, který je dle Ústavy jediným zdrojem veřejné moc u nás, a jehož hlasy byli do funkcí zvoleni, aby zastupovali jeho zájmy.


Nikdo z opozičních poslanců pochopitelně nedokázal říci, jak se vyrovnat se ztrátami razance protiepidemických opatření, která zrušení nouzového stavu nepochybně přinese. Některá opatření bez nouzového stavu není možné vyhlásit (vzpomeňme na jarní rozsudky v těchto věcech), jiná jen obtížně, se zpožděním a bez centrální koordinace. Řada opatření je navíc závislá na vyjednávání (s hasiči, vojáky atd). Za situace, kdybychom potřebovali naopak po zuby zpřísňovat, abychom udrželi nemocnice v chodu než epidemie začne polevovat s příchodem jarních teplot a růstem počtu očkovaných, to naopak zdravotníkům ještě víc zkomplikujeme a dobrovolně zahodíme nejúčinnější zbraň, kterou máme. Proč? Je něco takového vůbec možné? Jsou opoziční poslanci tak hloupí, tak bezohlední, nebo tak zaslepení touhou potápět vládu i za cenu, že tím potápí celou zemi a mnoho lidí pošlou na smrt?


Podle Ústavy jsou poslanci zástupci lidu. Za sebe mohu jednoznačně říci, že mě nikdo z vás opozičních poslanců nezastupujete. A určitě ne ani většinu zdravotníků či obyčejných slušných lidí. Tato většina neřve na náměstích jako voliči SPD, takže i když jich je mnohem více, nejsou slyšet. Naštěstí v podzimních volbách nebude rozhodovat hlasitost křiku či míra vulgarity, ale počty hlasů.


Vážení opoziční poslanci, za dnešní den se za vás stydím tak moc, že víc už to ani nejde. V mých očích jste klesli na absolutní dno, jste ostudou demokracie a karikaturou zástupců lidu. 


Hlubokým osobním zklamáním pak pro mě je, že této katastrofě nezabránila KSČM, přestože byla rozhodujícím závažím, které se mohlo přiklonit na stranu dobra. Na rozdíl od předchozích hlasování si tentokrát bohužel vybrala to zlo. Do poslední chvíle jsem tomu nevěřil. Bohužel se to ale skutečně stalo. Jde o tak zásadní otázku a tak zásadní pochybení, že je to pro mě neslučitelné s dalším setrváním v řadách strany. Proto v nejbližších dnech na členství v KSČM s lítostí rezignuji.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama