Jan Koros

Člen KSČM
  • KSČM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,18. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.01.2019 21:53:44

Lidé v plamenech aneb jen „vyvolené“ je potřeba oslavovat

Lidé v plamenech aneb jen „vyvolené“ je potřeba oslavovat

„Život jakéhokoliv jediného člověka na světě je cennější než všechen majetek nejbohatšího muže planety.“ Tako řekl Che Guevara. Před 50. lety se upálil student Jan Palach. Proč se nemluví i o ostatních lidech, kteří obětovali život za své poselství?

V roce 1965 se upálil Američan Norman Morrison, který chtěl tímto upozornit na zločiny, které se děly při válce ve Vietnamu. Konkrétně proti používání napalmu ve Vietnamu, který zahubil mnoho civilistů. Takové surové metody nepoužívali ani nacisté ve druhé světové válce!                                                                                                                                        

Dalším člověkem, jenž spáchal sebevraždu za rozšíření svého poselství, je Ryszard Siwiec, jenž tím vyslovil nesouhlas s intervencí vojsk Varšavské smlouvy do ČSR, a to již v roce 1968, tudíž před upálením Jana Palacha. O něm se Česká televize pořádně nezmínila…

Jozef Aszmongyi, který se upálil, a to konkrétně proti rozdělení Československa v roce 1992, půl roku před samotným rozdělením. V roce 2003 se upálil zase Zdeněk Adamec, kvůli nesouhlasu se současným systémem.

Proč si na tyto „oběti“ nevzpomeneme též? Proč se pořád mluví pouze o jedné osobě, byť nic proti jeho památce, každý lidský život je tragédie a je potřeba vnímat toto objektivně.

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama