Jan Koros

Člen KSČM
  • KSČM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,18. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.07.2018 22:38:16

Polokomunistická vláda? Asi chyba v počtech...

Polokomunistická vláda? Asi chyba v počtech...

Především ze stran - ODS a TOP 09, jsem slyšel vyjádření, že vláda Andreje Babiše, která získala důvěru je polokomunistická vláda. Hlavně že ministr zdravotnictví - Adam Vojtěch byl členem ODS...

 První bychom si měli říci kdo tvoří vládu. Je to předseda vlády, místopředsedové a ministři. Vládu tvoří koalice hnutí ANO a ČSSD. Komunistická strana Čech a Moravy pouze umožnila, aby vláda mohla vzniknout. Tím po dlouhé době konečně došlo k politické stabilizaci České republiky. ODS měla možnost jít do vlády a převzít zodpovědnost nad situací, která vznikla po volbách v minulém roce. Jak to tedy může být polokomunistická vláda, když ve vládě nění jediný komunistický politik? Předseda ODS - Petr Fiala avizoval několikrát, že vláda je polokomunistická. Člověk, který vystudoval politologii a má profesuru, by měl titul asi spíše vrátit, když dokáže tvrdit něco takového, kvůli politickým hlasům.
KSČM podporovala vládu za 7 levicových požadavků, kterou musela vláda zapsat do vládního programu. Byly to podmínky, které nebyly nijak revoluční a byly ústupkové, aby vůbec nějaká vláda vzniknout mohla. Máte někdo pocit, že někdo v Poslanecké sněmovně je nedemokraticky zvolen? Každá strana má podle ústavy právo, podílet se na řízení věcích veřejných. Nerespektujete vládu či komunisty, je to vaše věc a osobní rozhodnutí.... Ale respektuje, alespoň ústavu.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 1 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama