Karel Fleischer

Místopředseda SPR-RSČ, Předseda MO SPR-RSČ Brno
  • SPR-RSČ Miroslava Sládka
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,35. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.09.2017 20:41:19

SKUTEČNÁ TVÁŘ ČESKA – EXEKUSTÁNU – DÍL DRUHÝ

SKUTEČNÁ TVÁŘ ČESKA – EXEKUSTÁNU – DÍL DRUHÝ

Jaký je rozdíl mezi právním státem a státem v rukou mafie, která pod znakem moci vydírá obyvatele dané země? Česká republika se navenek jeví jako demokratický, právní stát. Avšak jde jen o stát, který je řízen zkorumpovanými figurkami a mafií.

 Exekuce je proces, který má, na základě soudního rozhodnutí, získat od dlužníka dlužné peníze zpět a vrátit je věřiteli. Tečka. Soudruzi z ČSSD a ODS v koaliční smlouvě v roce 2001 se však rozhodli, že exekuce bude předmětem podnikání. Co to udělalo za 16 roků, vidíme sami. Zničené osoby, rodiny, malé i střední firmy, ukončené živnosti, přechod so šedé ekonomiky, psychiatrická onemocnění a sebevraždy. Sekundárně škodí tento systém ekonomice jak státu, tak i soukromému sektoru. Vyexekuovaný občan nemá co by utrácel. Vše mu bere exekutor. A to doslova vše.

V civilizovaných, právních a demokratických státech je tomu jinak. Jedinečnost českého systému exekucí je především v tom, že exekuce se smí provádět všemi způsoby naráz.

Co toto způsobuje v praxi? V jeden den má povinný zablokované všechny bankovní účty a nedostane z bankomatu ani korunu. Současně zjistí, že nedostane plnou mzdu, ale nezabavitelné minimum, které činí něco kolem 7 000 korun. V nejhorších případech je mu zřízeno zástavní právo exekutorské na jeho nemovitosti a je provedena mobiliární exekuce. Zda tyto kroky proběhnou v jeden den, nebo během měsíce, či půl roku je jedno. Povinný je tak zcela odříznut od veškerých věcí a finančních zdrojů, které mu umožňují pracovat a žít, bydlet, nebo podnikat. V tento okamžik ale exekutor naléhá, aby povinný dál platil, protože vše, co mu exekutor dosud nakradl, vzhledem k lichvářským úrokům a poplatkům, nestačí na pokrytí částky celé exekuce, která je někdy čtyř a vícenásobná, než samotný dluh.

V ten okamžik nemůže taková osoba ani jezdit do práce, protože nemá na jízdenku, ani telefonovat, protože nemá na mobil, ani pracovat, protože nemá na jídlo a hygienu, jelikož z existenčního minima mu zůstane sotva na pokrytí nákladů bydlení, ale už ne na jídlo a ostatní věci, potřebné k životu a práci.

Je to patová situace, kdy tupý exekutor čeká na peníze od člověka, kterému sebral absolutně všechny zdroje a nechal jej bez prostředků a mnohdy ve vážném riziku ztráty bydlení, nebo i zaměstnání. Pád na sociální dno z běžného života je pak rychlý v několika dnech. Vystěhování z bytu, ztráta zaměstnání, bída, hlad, stres ze strachu z budoucnosti a beznadějný okruh po rádoby pomocných charitativních organizacích a po sociálních službách a úřadu práce, kde povinný v této situaci nemá nárok na sociální dávku, protože ještě před měsícem měl příjmy. Nemá je ovšem teď a nebude je mít už nikdy. Exekutor v ČR může brát vše a pořád a kromě toho dluh neustále nárůstá. Je to pád do propasti a život na ulici, nebo ve spolubydlení, v šedé ekonomice, nebo útěk do zahraničí, ale ten není reálný bez peněz. v nejhorším případě se obět přidá k oněm statistickým 1700 sebevrahům ze zoufalství, kteří si každoročně v ČR berou život, aby unikli beznaději až do konce života.

Řešení je přitom na dosah v našem okolí. V sousedních státech.

Náš návrh počítá se zákazem souběhu dvou a více způsobů provádění exekuce. Exekutor zvolí po kontaktu s povinným jediný způsob, který bude efektivní a ostatní zdroje a majetek povinného bude zákonem chráněn. Jedině tak dosáhneme vymožení dluhu a vrácení věřiteli za současného zachování ekonomické aktivity a lidského života povinného v exekuci. A to je náš cíl, tedy nás republikánů.

Karel Fleischer

Lídr kandidátky hl.m. Praha

Místopředseda SPR-RSČ Miroslava Sládka

Autor webu Exekuce není byznys

Administrátor skupiny na Facebooku Stop soukromým exekutorům v ČR

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.

Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout