Karel Fleischer

Místopředseda SPR-RSČ, Předseda MO SPR-RSČ Brno
  • SPR-RSČ Miroslava Sládka
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,52. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

16.12.2017 21:41:54 - Pavel Mašek

Exekuce a sebevraždy v ČR

Dobrý den, postupně jsem se proklikal z facebooku, kde píšete o sebevraždách v ČR v důsledku dluhů. Co byste navrhoval sám, jako poslanec, pokud byste byl zvolen? Myslíte, že dokážete ovlivnit sebevrahy? Já si myslím, že sebevrazi z důvodu bankrotů tu byli vždy a těžko to vyčítat parlamentu a vládě. Myslíte, že byste dokázali v této věci něco změnit?

Odpověď

16.12.2017 22:14:00 - Karel Fleischer
 Dobrý den,
to téma je tak široké, že nemá smysl tady psát pár řádky to, co již bylo napsáno ve jmenované skupině, tedy Stop soukromým exekutorům v ČR, kterou jsem založil já, stejně jako webovou stránku Exekuce není byznys. tam jsou veškeré informace o našem programu, stejně jako na webu SPR-RSČ Miroslava Sládka a na našich profilech na facebooku a Youtube.
Rozhodně lze přičítat vinu za špatný zákon politikům. Za zákon, který proměnil exekuce a justici v byznys.
Rozhodně by pomohly naše návrhy na změny zákonů, které se týkají exekucí a rozhodně by bylo vhodné, aby exekuce byly v duchu těch v jiných státech, protože český systém nemá ve světě obdoby a žene člověka doslova do bídy a na ulici a nedává šanci a exekuce způsobují další dluhy a úpadky, díky nikoliv dluhům, ale díky advokátním a exekutorským poplatkům a lichvářským úrokům.
Tedy změny by snížily počet sebevražd, netvrdím, že by je zastavily, ty budou vždy. Ale dokázali bychom  snížit počet osob v zoufalé životní situaci.
Jednoduše tím, že justici odkomercionalizujeme, ale vše viz média uvedená výše a zde v historii na Parlamentních listech, kde vše bylo již popsáno.