Karel Fleischer

Místopředseda SPR-RSČ, Předseda MO SPR-RSČ Brno
  • SPR-RSČ Miroslava Sládka
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,51. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

08.01.2018 11:05:19 - Helena Čechová

Prezident

Dobrý den, pane Fleischer, ráda bych se vás zeptala na názor a doporučení ve věci volby prezidenta republiky. Přiznám se, že si nevím rady. Koho byste mi doporučil a jestli republikánská strana má svého favorita? Děkuji!

Odpověď

13.01.2018 8:23:31 - Karel Fleischer
 Dobrý den,
nebudu doporučovat jmenovitě. Chci vyzvat občany, aby u každé volby si zjišťovali údaje o všech kandidátech a zvažovali, zda právě ten kandidát je pro občany schopen a ochoten něco dělat. A to si myslím, že velká část české populace je schopna rozpoznat, ale chce to osobní iniciativu a větší zájem o volby.
Jděte k volbám a uvažujte koho znáte a komu můžete věřit. jaké má kdo pozadí a kdo jej financuje, ale především co ten člověk reálně pro vás udělá, zda vůbec něco udělá a zda nejde o figurku nastrčenou ODS nebo ČSSD či jinými zájmovými skupinami.
Zvažujte, zda ten kandidát bude hájit české občany, nebo jakési zájmy EU. Zda je to vlastenec a zda o něm víte, že pro občany ČR již něco vykonal.
Prezident je první osoba, která je vidět za Českou republiku v mezinárodním prostředí a vy byste měli rozhodnout pro kandiáta, který udělá dobré věci pro nás občany, nebo alespoň bude tím nejmenším zlem z celé nabídky kandidátů.
Každý se má řídít rozumem a informacemi, které si musí najít sám a dnes to není tak těžké.
Volíme hlavu státu a proto je třeba k tomu přistupovat velmi odpovědně.
Některé věci je možné kandidátům tolerovat, protože ani Bible nepožaduje po člověku dokonalost. některé věci však tolerovat nelze a já toto ponechávám na rozumu vás občanů.
Za poslední dobu jste viděli a slyšeli či četli mnohé. Určitě není těžké se tím řídit a správně rozhodnout.
Je to chvíle, kdy nesmírně velkou moc máte v rukou zase vy - občané. Využívejme tuto moc vždy, kdy ji máme.