Karel Fleischer

Místopředseda SPR-RSČ, kandidát do Evropského parlamentu
  • SPR-RSČ Miroslava Sládka
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,61. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

8. 1. 2018 9:05:55 - Ing. Klára Janíková

Školství

Dobrý den, pane místopředsedo, souhlasím s tím, že kvalita absolventů VŠ má klesající tendenci. Ale jak byste tuto situaci řešili? Čím byste podpořili konkrétně zvýšení kvality vzdělání v českém vysokém školství? Děkuji za odpověď!

Odpověď

13. 1. 2018 8:13:14 - Karel Fleischer
 Dobrý den,
je to jednoznačné. Kdo chce studovat na vysoké škole, měl by prokázat schopnost studia a zvládnutí obsahu studia a předpoklad dalšího rozvoje studenta ve studovaném oboru.
Nepotřebujeme lidi s titulem, ale schopné a vzdělané jedince, kteří mají potenciál ke studiu na vysoké škole a kteří své znalosti budou sami prohlubovat a plně využívat.
Chceme zabránit, aby VŠ absolvovali právě ti s "odřenýma ušima" kteří pracně a s námahou a se znalostními dírami nakonec prolezou, aby to vylepšilo statistiku vzdělanosti České republiky.
Chceme, aby podmínkou nebylo předchozí absolvování maturity, ale prokázání takových znalostí a osobních schopností, které jsou pro studium na vysoké škole potřebné.
Máme přání, aby z našich vysokých škol vycházeli lidé nejen s diplomem a akademickým titulem, ale lidé s vědeckými znalostmi, velmi kvalitně připraveni na povolání, která vyžadují studium jejich oboru.
Základním pravidlem je, že není důležitá kvantita, nýbrž kvalita studentů VŠ v České republice a kdo požadovaný potenciál nemá, bohužel nedostane příležitost zabírat místo jiným a to nezávisle na tom, jak bohatí jsou jejich rodiče.