MUDr. Miloslav Janulík

  • ANO 2011
  • Jihomoravský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,83. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

27.03.2020 12:02:38 - JItka Žídková

Roušky a porody

Dobrý den, obracím se na vás jako na doktora a poslance vládní strany. Narozdíl od laické veřejnosti byste mohl být více a lépe informovan nebo máte šanci se zeptat ministrů. Ono jich moc na dotazy veřejnosti nereaguje. Jste pro zákaz otců a návštěv u porodu? Jak dlouho bude trvat? A je pravda, že žena musí v roušce i rodit? Vždyť to je neudýchatelné. Stejně jako nošení roušek v teplém počasí. Podle mě je jejich nošení jen placebo efekt, protože většina lidí se jich dotýká. Chápu je třeba v nemocnicích, obchodech, ale proč i v přírodě? Mnohým lidem se s nimi dýchá dost blbě. A pak jejich nošení roušek u kojenců velké riziko? Pokud je miminko v korbě, nemyslíte, že je to zbytečné? DĚKUJI za odpovědi, Žídková

Odpověď

11.05.2020 15:32:48 - MUDr. Miloslav Janulík
Dobrý den, otcové u porodu už mohou být, každá porodnice si to řídí sama dle svých možností  a podmínek, povolení návštěv je avizováno na 25 .května.....A netvařte se, že rozumíte  infektologii, epidemiologii, mechanismu přenosu a působení virů až na molekulární úrovni....tohle je přesně mor této doby, všichni rozumíte všemu, protože jste si včera přečetli 3 věty na netu  a  zpochybňujete lidi, kteří to studují celý život a přesto si stále nemyslí, že rozumí všemu!!! A to se týká jakéhokoliv problému.Já poslouchám odborníky, kteří mají s virovými infekce letité osobní zkušenosti!!!Prof.Prymula je vojenský lékař a jestli se vojáci něčeho bojí, opka je to infekce, ta zničí armádu dříve než nepřítel a vojenské zkušenosti jsou neocenitelné!!! Děal jsem na vojně za totáče plukovního doktora a něco o tom vím!!!!
P.S. pokud jste s rodinou nebo sama v přírodě, roušky přece mít nemusíte!!!Stačí jen pořádně číst a řídit se pokyny odborníků!!!!