Marek Sovka

  • TOP 09
  • Branišovice
  • místostarosta
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,98. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

05.08.2019 7:37:00

Branišovice si komunitní centrum zaslouží

Branišovice si komunitní centrum zaslouží

Branišovický kulturní dům patřil po dlouhou dobu mezi druhé největší centrum kultury v tehdejším okrese Znojmo. Také proto se starosta obce Marek Sovka (TOP 09) snaží o jeho "renesanci" v podobě komunitního centra.

"Kultura do Branišovic zkrátka patří. aktuálně se snažíme získat dotaci na obnovu domu a vybudování takzvaného komunitního centra, které by tu bylo pro občany, ale zároveň by navázalo na tradici pořádání kulturních akcí" vysvětluje Marek Sovka. Obec si zažádala o dotaci ve výši téměř 3 miliony korun. "Peníze bychom použili na elektroinstalaci, osvětlení nebo na vybudování bezbariérového vstupu či rekonstrukci šatny. Podstatnou část bychom využili také na plat sociální pracovnice, kerá by místním pomáhala s finanční gramotností a fungovala by také jako sociálně - psychologická poradna pro případy nouze," popisuje starosta Sovka.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout