Martin Mařák

Bojovník za spravedlnost.
  • BOS
  • Ostrava-Jih
  • zastupitel měst. části
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,43. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.09.2018 13:20:48

Česká televize škatulkuje a zvýhodňuje některé politické strany a hnutí

Česká televize škatulkuje a zvýhodňuje některé politické strany a hnutí

Průzkum volebního potenciálu neukazuje možný výsledek voleb.“ Sama televize si nechá udělat průzkum a pozve do studia pouze vybrané lídry?

Česká televize, veřejnoprávní zpravodajské médium, která slovy svého reportéra „vám nabídneme   pohled lídrů hnutí a stran, tedy desítky mužů a jedné ženy, kteří by si na sebe rádi oblékly primátorský řetěz, abychom byli spravedliví, jedenáctku lídrů vám teď představíme abecedně dle příjmení“ Jaká je tady spravedlnost, když Česká televize píše na svém webu: „Hosté byli do studia pozváni na základě průzkumu takzvaného volebního potenciálu, který si Česká televize nechala zpracovat společnostmi Kantar TNS a Median. Průzkum volebního potenciálu neukazuje možný výsledek voleb.“  Sama televize si nechá udělat průzkum a pozve do studia pouze vybrané lídry? Pokud by se jednalo o soukromou televizi, člověk by ani nic nemohl namítat, ale pokud se jedná o veřejnoprávní instituci, které si nemůže dovolit zvýhodňovat jedny kandidáty nad druhými, je tento přístup neomluvitelný.

Česká televize velice dobře věděla, že Ostrava má pro volby do zastupitelstva statutárního města Ostrava patnáct subjektů, které mají zaregistrovanou kandidátní listinu.

Česká televize úmyslně znemožnila čtyřem zástupcům kandidujících volebních stran jejich veřejné prezentaci a svévolně tímto ovlivňuje voliče. V demokratických volbách mají mít všichni stejná práva a možnosti, minimálně z veřejnoprávních médií. Skutečným názorem a přáním občanů, jsou právě a jedině volby. Ty byly ovlivněny právě představením pouhého výběru kandidátů.

Pro seriózní příklad si vezmeme další veřejnoprávní medium, Český rozhlas. Bude mít pořad s lídry kandidujících stran a pozvánka je pro všechny. Patnáct kandidujících subjektů, patnáct pozvaných. Jediný rozdíl je v tom, že to rozdělili do tří skupin po pěti a vysílat se bude ve třech dnech, pokaždé s jednou skupinou.

Martin Mařák

lídr kandidátní listiny pro město Ostrava a MOb. Ostrava-Jih, za hnutí
BEZPEČNOST, ODPOVĚDNOST, SOLIDARITA

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout