Mgr. Adam Vojtěch

  • BPP
  • ministr zdravotnictví
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,55. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23. 9. 2019 16:33:00

98 % žen považuje kojení dětí za důležité

98 % žen považuje kojení dětí za důležité

Komentář na facebookovém profilu ke kojení

98 % žen považuje kojení dětí za důležité. Vyplývá to z dotazníkového šetření názorů, postojů a zkušeností s kojením u více než tisícovky žen, který jsme provedli ve spolupráci s agenturou STEM na přelomu srpna a září.

A my také! Proto jsme na ministerstvu vytvořili Národní komisi pro kojení. Zaměří se na zajištění kvalitní péče o kojící ženu v porodnici i v návazné péči po propuštění z porodnice. Komise se také bude věnovat zavedení 10 kroků k úspěšnému kojení z dílny WHO ve všech českých porodnicích.

Kojení zlepšuje zdraví dětí, jejich imunitu a chrání je před řadou chronických chorob, jako jsou například ulcerózní kolitida, Crohnova nemoc, astma, diabetes I. a II. typu či alergie. Působí také proti nadváze či obezitě, které následně mohou být příčinou vzniku dalších chorob. A pozitivní vliv má kojení i na maminky. U kojících žen byla zaznamenána nižší incidence rakoviny prsu až o 28%, rakoviny vaječníků či osteoporózy.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout