Mgr. Aleš Hubert

  • KSČM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,92. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.10.2019 22:41:27

Včera Koněv, dnes Rudá armáda v Ostravě.

Včera Koněv, dnes Rudá armáda v Ostravě.

Je tomu pár dní, co mediální prostor a tím i společnost žila událostmi vyprovokovanými vandalským útokem na sochu maršála Ivana Stěpanoviče Koněva na Praze 6.

Tamní antikomunističtí zastupitelé se do celé události houževnatě "zakousli" a brali tento čin jako argument pro skoncování se symbolem osvobození Československa od nacismu. Kultivované projevy starosty Koláře - který se stoickým klidem pronášel slova o tom, jak malou zásluhu má Rudá armáda na osvobození naší vlasti, jak naši vlast vlastně osvobodili vlasovci, či že by tak učinila americká armáda, kdyby jí to Stalin dovolil - se staly součástí dialogu zprostředkovaného mainstreamem.

Koněv a jeho "máslo na hlavě" v podobě berlínské zdi, tzv. maďarského povstání či domnělého průzkumu terénu před vstupem vojsk Varšavské smlouvy se stal znovu diskutovanou postavou. Komunistický, třídní pohled na historické události v masových sdělovacích prostředcích absentoval. Ten žel nezajistili ani činitelé KSČM, kterým je takový pohled na historii, současnost a společenské procesy cizí.

Divák nejspíš ztratil ze zřetele, že podobný útok na symboly vítězství se odehrál v předvečer nástupu fašistického, banderovského režimu na Ukrajině před několika lety. Divák ani netuší, že k podobným excesům, výlevům brutálního antikomunismu dochází v sousedních zemích, například v Polsku, kde být komunistou znamená být v očekávání večerní návštěvy policie u sebe doma, ne-li rovnou být jednou nohou v kriminále. Tím kapitalistům poplatná média nebudou zatěžkávat své diváky, natož upozorňovat, že antikomunistická politika vedoucí k rehabilitaci fašismu je oficiální politikou Evropské unie.

Dnes se ovšem stal další odporný, ale velice důležitý čin. Došlo k poškození památníku a mauzolea Rudé armády v Ostravě. Útočník tento symbol piety a zároveň oslavy poničil červenou barvou. Motivem bylo odsouzení událostí v Maďarsku, kde krvavou kontrarevoluci potlačily pokrokové síly za pomocí SSSR.

Proč důležitý? Protože k tomuto činu se přihlásili lidé kolem Národní a sociální fronty. Tímto činem nejen že znesvětili další symbol porážky fašismu. Nejen další historickou významnou událost. Ale ukázali, že fašismus se již plně etabloval ve státních složkách, v zastupitelstvech a plní stejné cíle, jako ti "vulgární náckové" mimo zastupitelstva.


www.ksm.cz

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama