Mgr. Jan Hrdina

PP - politika poctivě
  • BPP
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,16. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

28.04.2014 13:57:10

Rasismus naruby, to je oč tu běží

Rasismus naruby, to je oč tu běží

Nelze si nevšimnout jak média i zahraniční organizace uměle vytvářejí dojem ČR jako země rasistů. A jedním dechem se nás snaží přesvědčit, jak jsou naši nepřizpůsobiví fajn lidi, jen trochu znevýhodnění. Proto musejí mít zelenou. Tak to tedy ne!

Všem bych přál tu osobní zkušenost s českými nepřizpůsobivými, z nichž tvoří převážnou a drtivou většinu Romové. Kde je ta rovnost před zákonem? Pláče někde v koutku jako něchtěné dítě. Ano, konečně si to přiznejme. Pokud jde o rovný přístup a spravedlnost vůči Romům a nám ostatním, velmi dramaticky prohráváme na body. Přesto nám média tlačí mýtus o utlačované menšině a státní aparát jim na politickou objednávku zdatně sekunduje. Samozřejmě v neprospěch všech ostatních, tedy většiny slušného obyvatelstva naší země. Uvedeu jeden ilustrační, nanejvýš vypovídající a aktuální případ za všechny.

Málokomu, kdo sleduje šarádu televizního zpravodajství uniklo, že už je to pět let od žhářského útoku na romskou rodinu, kdy těžké popáleniny utrpěla tehdy dvouletá Natálka. Ano, je to hnus a takový útok si zaslouží tvrdý trest. Žháři vyfasovali tresty od 20 do 22 let tuhého žaláře. Nechám stranou, zda je to v české justici obvyklé a zda to bylo na společenskou objednávku, či nikoliv. Jenomže tento trest vyznívá poněkud podivně v porovnání s jinými zrůdnostmi, u nichž byli také Romové. Ovšem ne jako oběti, ale jako pachatelé.

Proč nám televize pravidelně nepřipomíná tragický osud dvanáctiletého Patrika, slušného a chytrého kluka, kterého málem k smrti umučil a znásilnil romský úchylák. Kolik za to dostal? Pět let a ještě ho živíme z našich daní! Proč média neřeší jeho případ, proč se k němu nevrací? Proč Patrikova rodina nedostala satisfakci jako ti z Vítkova? Je to snad proto, že Patrik nebyl Rom? Je to snad proto, že pachatelem byl Rom? Mohla by to být náhoda, kdyby to ovšem byl jediný případ. Co směšné tresty pro romské útočníky v Duchcově, co nesrovnatelně nižší tresty za mačetové útoky v Novém Boru? Tam by snad tvrdé a exemplární tresty nebyly žádoucí a zasloužené?

Při pohledu na to, jakým způsobem se měří jedněm a jakým způsobem jsou tolerováni druzí, člověka přepadá beznaděj. A nemám pocit, že by se to mělo zlepšit. Stačí se podívat na tu dlouhou řadu občanských sdružení a „neziskovek“, které žijí ze zveličování romské otázky. Super byznys! a politici, ti se bojí, aby se náhodou o nich nenapsalo, že jsou moc radikální nebo dokonce rasisti. Ne rasisti, ale poserové. Ze strachu o svou pověst je jim jedno, co se děje. Je jim jedno, že se lidé Romů bojí, že se nemohou ve svých domovech na severu Čech i Moravy a mnoha jiných místech ani vyspat, že se bojí o svoje děti. A agresor je ještě diskriminovaný chudák...

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout