ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -3. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13.11.2019 18:06:00

Československá strana socialistická (ČSS) stála u zlomových dnů našich dějin

Československá strana socialistická (ČSS) stála u zlomových dnů našich dějin

Stanovisko strany Národní socialisté k 30. výročí 17. listopadu 1989

 

V těchto dnech si připomínáme 30.výročí listopadových událostí roku 1989. Bilancujeme i hodnotíme, často i kriticky náš polistopadový vývoj. Zároveň, jako národní socialisté jsme hrdi na to, že Československá strana socialistická (ČSS) stála u těchto zlomových dnů našich dějin. Psala historii listopadových dnů 1989. Byla tou první významnou politickou silou, která odsoudila policejní zásah proti studentům na Národní třídě v Praze.

Již v pondělí 20. listopadu bylo ve Svobodném Slově zveřejněno "Prohlášení Předsednictva ÚV ČSS a poslanců ČSS ve FS a ČNR" které, odsoudilo tento zásah. Toto Prohlášení ČSS ve Svobodném Slově, se stalo impulsem k prvním podpůrným demonstracím na Václavském náměstí před redakcí Svobodného Slova, která sídlila v budově Melantrichu. Do historie těchto listopadových událostí se tak nesmazatelně zapsal "balkon Melantrichu" který, ČSS poskytla představitelům opozičních skupin k jejich vystoupením. Zde byly také formulovány první požadavky opozice směrem ke KSČ. ČSS byla zprostředkovatelem jednání opozice s KSČ, ta proběhla v Obecním domě na nám. Republiky.

Nezapomínáme na tyto historické dny, kdy význačnou roli hrála ČSS a její Svobodné Slovo. Jejich statečný postoj je dnes záměrně zlehčován novodobými tvůrci dějin, má být dokonce zapomenut. Zásadně odmítáme záměrné přepisování dějin, tak jako nerespektování výsledků svobodných voleb. Vážíme si poctivé práce každého z nás občanů ve prospěch našeho státu, ctíme tradice, tak jako lásku k vlasti.

Dnes nesmíme zapomenout ani na studentské oběti z listopadu 1939, kdy další tisíce studentů byly převezeny do koncentračních táborů a vysoké školy byly uzavřeny.

Přes mnohá zklamání z polistopadového vývoje, jsme hrdi na události listopadových dnů před 30lety. Uvědomujeme si také, že polistopadový vývoj přinesl i rozpad Československa. Zmařil úsilí našich slavných předků z roku 1918.

Národní socialisté

V Praze 13. 11. 2019

za správnost:
místopředseda a tiskový mluvčí strany Přemysl Votava

Nár.soc. prohlášení

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout