PaedDr. Vladislav Krumer

  • SPD
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,67. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16.08.2020 12:06:11

Čeština vyjadřuje naši svébytnost.

Čeština vyjadřuje naši svébytnost.

Nedávná sešlost byla opravdu i symbolicky na vodě, tentokrát na vodě Vltavy jako Duhová plavba. Její součástí byl i seminář kde se transgender menšina vymezila proti českému pravopisu a svoje požadavky na změnu prezentovali v článku Prague Pride.

Nedávná sešlost byla opravdu i symbolicky na vodě, tentokrát na vodě Vltavy jako Duhová plavba. Její součástí byl i seminář kde se transgender menšina vymezila proti českému pravopisu a svoje požadavky na změnu prezentovali v článku Prague Pride Ne/binární čeština, ve kterém psali:


„Pojďme prozkoumat možnosti českého jazyka! Přestože je hodně rigidní a nebinárním lidem ztěžuje mluvit o sobě tak, jak by si přály*i, není vše naprosto beznadějné. Zmíníme střídání rodů, onikání nebo nové tvary slov. Cílem této diskuze je upozornit na skutečnost, že ruku v ruce s vývojem společnosti se musí vyvíjet i jazyk, který popisuje naše prožívání. Na této změně přece není nic nepřirozeného".

Na celou akci jim dal primátor Hřib milion korun z rozpočtu Prahy a další servis.

Pletou si tím význam i obsah vývoje společnosti a mělo by se skoncovat s nátlakem a nepodporovat stále se zvyšující požadavky menšin. Jsme tolerantní národ, rovnost u nás mají i menšiny a nikdo je nediskriminuje, spíš je to naopak. Pokud se občané slušně chovají a ve veřejném prostoru dodržují základní společenské normy a pořádek, tak co si kdo dělá doma, je každého věc. Ale ani na češtinu si sahat nedáme. Pokud se to někomu nelíbí, tak ať se odstěhuje tam kde je to zvyklostí a bude spokojen, i v Evropě jsou takové státy. Jsme Česká republika s naší tradicí a kulturou a čeština která se vyvíjela a uchovala po staletí je základem naší svébytnosti. Musíme dělat všechno pro to, aby se i za sto let u nás mluvilo a psalo česky, bez ničení naší řeči tvořenou a chráněnou po staletí. Přežila a překonala i těžké doby, krása češtiny a její košatá vyjadřovací schopnost se nesmí ničit jejím zjednodušováním a přizpůsobováním jiným jazykům různými nesystémovými změnami, germanismy, anglikanismy a jinými ismy. Jít k volbám a volit SPD je jedna z cest jak zachovat naši řeč, tradice a národní stát nejenom pro současnou generaci, ale i pro naše potomky.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama