PaedDr. Vladislav Krumer

  • SPD
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,67. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27.08.2020 15:40:12

Slova prezidenta Zemana se opět naplňují.

Slova prezidenta Zemana se opět naplňují.

Několik poznámek k současným událostem, které souvisí s dost trapnými a nevybíravými útoky na prezidenta Zemana od některých politiků v našem bulvárním tisku, v ČT a v dalším mainstreamu.

První aktuální událost je zlomená ruka prezidenta Miloše Zemana. Sprostá žumpa a jedna z obsluh jejího kalového čerpadla Buchert z Reflexu a to nejenom on ale i další tisk a televizní stanice, které těmto nenávistným a trapným pudům dávají prostor. Ti kteří útočí na prezidenta Zemana, který má na rozdíl od těch kteří zneužívají úraz prezidenta v pořádku hlavu mu nesahají mu ani po kotníky. Někteří z nich dokonce vyzývají prezidenta v souvislosti s jeho úrazem ruky k rezignaci. Jenom těm hulvátům chci připomenout, že i fyzicky handicapovaní, kteří jsou případně na invalidním vozíku jsou lidé a mohou jakoukoliv duševní i jinou činnost vzhledem k pohybovému handicapu úměrnou, vykonávat. Příkladů z minulosti i ze současnosti není málo třeba i ve vědě nebo ve vrcholných politických funkcích. Pochybovat se však dá o některých současných redaktorech zda jsou způsobilí svoji činnost vykonávat, i když žádný pohybový handicap nemají. I tady se ukazuje, že prezident Zeman v jejich hodnocení měl zase pravdu.

Druhá událost která na to navazuje jsou stesky našich podnikatelů v lázeňství a cestovním ruchu v Karlových Varech o nedostatku hostů. Podstatně se snížila návštěvnost jak domácích tak zejména zahraničních hostů, kterých zde ubylo 93 %. I když se to převážně schvaluje na koronavirus, tak můžou poděkovat zejména naší zahraniční politice a jejím útokům na Rusko a Čínu, odkud byla převážná část lázeňských a nejenom lázeňských hostů ale i turistů. Podobně jsou na tom hotely, restaurace, obchody a další služby cestovního ruchu i v Praze a v dalších lázeňských a turistických centrech. Sladká odplata z Ruska a Číny za naše bourání pomníků, útoky a pomluvy se dá i dále očekávat a to nejenom v cestovním ruchu. Nemůžeme čekávat že nám v tom EU nebo NATO pomůže. Příkladem může být třeba i krizový konflikt mezi členem NATO Tureckem a členem NATO a EU Řeckem a současné řeči z Bruselu i z NATO a ne činy na obranu Řecka které je v právu. Mají zřejmě strach aby si to s Tureckem nerozházely.

Prezident Zeman rovněž varoval, že naše zahraniční politika a někteří vládní a opoziční politici svými útoky na Rusko a Čínu způsobí naší zemi a hospodářství značné škody. Za to je napadán Miloš Zeman za rusofilství a podlézání Rusku a Číně. Když k tomu přidáme demonstrativní protičínskou cestu předsedy senátu Vyskočila na Tchai-wan i přes to že náš prezident varoval že cesta nebyla doporučena, tak můžeme očekávat i další pro naši zemi a její ekonomiku nepříliš příjemné dopady.

Další událostí je bezprecedentní kritika od německých politiků našeho prezidenta Zemana i jejich konstatování, že už nemá u našich obyvatel důvěru. K tomu dostávají odvahu i díky servilnosti některých našich politiků k Německu a k EU, jejich ignorace nebo podpora překrucování historie i k prolamování Benešových dekretů. Někteří němečtí představitelé i s použitím zástěrky EU proto stále přitvrzují a chovají se programově tak jako kdyby náš stát zase patřil k Německu. Důkazem je i to co němečtí majitelé dělají se Škodovkou v MB, když mění zaměření této automobilky, snižují výrobu luxusnějších a na trhu oblíbených typů vozů a tlačí výrobu k nižším a levnějším segmentům, které se mají přibližovat výrobnímu programu DACIE. V tomto levném a méně vybaveném segmentu výroby automobilů je ale velká konkurence kde se další značky i cenově těžko prosadí. Zároveň můžeme s blížící se hospodářskou recesí očekávat další kroky, až po možnou úplnou likvidaci německých automobilových fabrik u nás a přesun výroby do zemí s levnější pracovní silou. Velkou chybou je nekoncepční a zranitelná orientace našeho průmyslu na výrobu automobilů a to ještě ve firmách zahraničních majitelů. Doplácí na to rovněž stovky návazných subdodavatelských firem. Program likvidace našich tradičních firem vládci po roce 1990 v čele s všeho schopným Havlem a náhradou za to zcela bezkoncepční orientace průmyslu u nás i bez jeho diverzifikace, se nám tak může vzhledem k tomu že na to nemáme téměř žádný vliv brzy dost bolestně vymstít a důsledky se i tady začínají pomalu ale jistě projevovat. To všechno jsou některé z oblastí na které pan prezident Zeman poukazoval a poukazuje jako na naivní a pro nás nebezpečné, s možným dopadem na naše hospodářství a mezinárodní vztahy. Bohužel si z toho naše vlády nebraly ponaučení i díky souhlasné podpoře a slibům zahraničních zájemců o naše fabriky, pozemky a levnou pracovní sílu, kterým zřejmě fandí víc než našim podnikatelům.

Přeji vám pane prezidente Zemane brzké uzdravení a hodně sil. Věřím že se k tomu přání připojí nejenom vaši voliči.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama