PaedDr. Vladislav Krumer

  • SPD
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,9. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

29.10.2020 12:33:14

Testování a vakcinace.

Testování a vakcinace.

Kovid není chřipka, je to nebezpečný virus který tu s námi bude stále tak jako i jiné viry. Proto je nezbytné dívat se také perspektivně a všechno důsledně prověřit, nedělat paniku ale také se neukvapovat.

Testování a vakcinace je vedle toho že jsou potřebné taky velký byznys. I tady fungují lobbisté a stovky výrobců se "starají" aby se jim investované náklady mnohonásobně vracely. Pokud někdo přijde na trh s rychlými a levnými testy a vakcínami, není problém to znevěrohodnit zejména v těch případech, kdy se bez transparentního výběrového řízení osloví jeden nebo dva výrobci. A také u těch, kteří připravují a ukládají opatření proti nákaze, nesmí být žádný střet zájmů aby se vyloučila možnost přijatá opatření zbytečně napadat. U vakcín však musí probíhat testování minimálně tři až pět let v několika stupních, výsledky vyhodnocovat tak aby těch negativních dopadů bylo co nejméně i proto, že viry také mohou mutovat. Pokud pro EU nebo u nás již byly nakoupeny anebo objednány miliony testů a vakcín po tak krátké době po jejich výrobě a prakticky bez validního testování je to hazard se zdravím lidí, ale ti co to objednali budou i z hlediska osobních zájmů neustále tlačit na jejich spotřebování. Kovid není chřipka, je to vážný virus který tu s námi bude stále tak jako i jiné viry. Proto je nezbytné dívat se také perspektivně a všechno důsledně prověřit a zvážit, nedělat paniku ale rovněž se neukvapovat. Nejsem sice virolog, ale studoval jsem také přírodovědeckou fakultu KU v Praze a něco o bakteriích a virech vím. I to že jsou různé názory z řad odborníků a na řešení vzniklé situace se ani odborníci neshodují, je nezbytná obezřetnost, nedělat ukvapené závěry ale taky to vyžaduje od všech nás ohleduplnost k druhým, kázeň a důsledné dodržování přijatých opatření. Věrohodnosti neprospívají časté dramatické proslovy politiků v televizi, ani celodenní omílání koronaviru v ČT 24. To přispívá ke zhoršování stavu nemocných i s jinou diagnózou a způsobuje i nemoci psychické, jako jsou panický strach a deprese. To taky následně zbytečně zatěžuje náš zdravotnický systém.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama