RNDr. Miloš Vystrčil

  • ODS
  • Jihlava
  • předseda Senátu
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,03. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22. 11. 2020 22:15:00

Ministře Havlíčku, považujeme to za absurdní, neférové a nespravedlivé

Ministře Havlíčku, považujeme to za absurdní, neférové a nespravedlivé

Komentář na facebookovém profilu k maloobchodu a jeho omezení.

Po opakovaných velmi důrazných neúspěšných výtkách senátorů na Karla Havlíčka jsme podali k Ústavnímu soudu podání, které označuje a napadá jako protiústavní, neférový a nespravedlivý přístupvlády k velkému počtu maloobchodů.

K této nepochopitelné diskriminaci některých maloobchodních prodejen došlo přijetím krizového opatření (“Usnesení”), kterým vláda České republiky s účinností ode dne 4. listopadu 2020 zakázala maloobchodní prodej a prodej a poskytování služeb v ve velkém počtu těchto provozoven. Zavřené musejí být např. prodejny obuvi, hraček, sportovních potřeb, oblečení, koberců, nábytku, podlahových krytin či prodejen elektro se sortimentem praček a lednic nebo počítačů.

Považujeme za absurdní, neférové a nespravedlivé, že zároveň například obuv, hračky, oblečení se prodávají běžně například v otevřených supermarketech.

Ještě více nepochopitelné se celé opatření jeví po vymezení 15 metrů čtverečních na jednoho zákazníka pro všechny otevřené obchody.

Děkuji Lukáši Wagenknechtovi a Tomáši Goláňovi za iniciativu a přípravu podání.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama