RNDr. Miloš Vystrčil

  • ODS
  • Jihlava
  • předseda Senátu
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,67. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25.02.2020 19:06:00

Od Zemana chci vědět, jak reagoval na čínský dopis

Od Zemana chci vědět, jak reagoval na čínský dopis

Předseda Senátu Miloš Vystrčil považuje čínský dopis k Tchaj-wanu za vměšování jiného státu do vnitřních záležitostí ČR. Vystrčil chce o dalším postupu jednat s prezidentem Zemanem a ministrem zahraničí Petříčkem.

 „Dopis z čínské ambasády, který se objevil v médiích, považuji za jednoznačné vměšování jiného státu do vnitřních záležitostí ČR. Od prezidenta budu chtít znát okolnosti doručení dopisu a jeho předání Jaroslavu Kuberovi. Zajímá mě také, proč na dopis nikdo z kanceláře prezidenta příslušným a přiměřeným způsobem nereagoval,“ říká předseda Senátu Miloš Vystrčil.

„Obdobné dotazy jsem směřoval také na ministra zahraničí Petříčka. Očekávám, že se s ním budeme na zítřejší schůzce bavit o dalším postupu ministerstva zahraničí v celé věci. Právě ministerstvo zahraničí má být garantem sebevědomé a suverénní zahraniční politiky České republiky,“ dodává Vystrčil.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama