RNDr. Miloš Vystrčil

  • ODS
  • Jihlava
  • předseda Senátu
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,51. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

09.04.2020 15:39:00

Senát dnes nejspíš schválí tři zákony, týkající se opatření spojených s koronavi

Senát dnes nejspíš schválí tři zákony, týkající se opatření spojených s koronavi

Senátoři dnes projednají tři zákony, které se týkají opatření spojených s koronavirem. Jsou si vědomi, že situace je závažná a pomoc je třeba zajistit co nejrychleji.

 Proto je pravděpodobné, že veškeré připomínky budou senátoři podávat prostřednictvím návrhů doprovodných usnesení. Dalších 15 zákonů ze Sněmovny se bude projednávat příští týden.

„Při přípravě programu dnešní schůzce jsme vycházeli z osmnácti návrhů zákonů, které projednávala Poslanecká sněmovna tento týden. Tyto zákony jsme pragmaticky rozdělili na dvě skupiny – 3 zákony, které vyžadují neprodlené projednání, které nesnese odkladu a 15 zákonů, které lze aplikovat poté, co budou schváleny, později například v polovině nebo na konci dubna. Senátoři měli na studium 3 zmíněných zákonů pouze jeden den. Zvláště v případě kompenzačního bonusu to nebylo vůbec jednoduché, protože tento zákon doznal zásadních změn a nebyl přijat ve vládní podobě, ale ve formě komplexního pozměňovacího návrhu. Zabývali jsme se také tím, jakým způsobem zákony máme projednat, když ‚hoří ‘ – lidé potřebují okamžitou pomoc, živnostníci jednorázovou pomoc, další čerpat příspěvky na péči, dětské přídavky, zaměstnavatelé zdravotně postižených odpovídající podpory. To znamená, ať chceme nebo nechceme, musíme toto zohlednit a dohodli jsme se, že připomínky k zákonům budeme realizovat pomocí přijetí doprovodných usnesení, ve kterých sdělíme, co je podle nás špatně. Následně vláda, s využitím legislativní nouze, může zákony ještě znovu opravit. Další jednání o patnácti zákonech se bude konat příští týden ve čtvrtek a bude probíhat standardně. Na závěr bych chtěl poděkovat všem občanům ČR, jak krizi zvládáme a za celý Senát popřát požehnané Velikonoce,“ sdělil předseda Senátu Miloš Vystrčil.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama