RNDr. Miloš Vystrčil

  • ODS
  • Jihlava
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,3. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

04.08.2015 11:19:35 - Berika

http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Vystrcil-ODS-Nejprve-dvanact-anglickych-potom-jedna-ceska-387785

Nemyslíte, že jádro pudla je v tom, že je u nás kultura podfinancovaná? Myslím, že na to doplácí hlavně amatérští umělci a ti, co by měli zájem produkovat tak zajímavé dokumenty jako např. vámi uvedený hořící keř.

Odpověď

06.08.2015 18:49:17 - RNDr. Miloš Vystrčil

Když na prestižním předávání nejstatečnějším hasičům, policistům a záchranářům v Kraji Vysočina vystoupí česká hudební skupina, která umí zahrát určitě spousty českých i anglických písniček a připadá jí přirozené, že nejlepším kulturním doprovodem bude zahrát 12 anglických písniček a potom v podstatě na závěr ještě tedy (skoro s přemáháním) jednu českou, tak si tedy fakt nemyslím, že v tomto případě je jádro pudla v tom, že je u nás kultura podfinancovaná.

Co se týká toho mého dalšího příkladu s filmy, tam se nechci přít, ale pravdou je, že jsem nezaznamenal po listopadu žádný velký zájem točit filmy (snad kromě TGM), které vypovídají o našich osobnostech jako o hrdinech nebo jinak pozitivně působících lidech. Ale opakuji, tady se nechci přít. Nejsem odborník a filmovou scénu podrobně nesleduji.

Hlavní je pro mě ten první odstavec. Vůbec si například nedovedu představit, že by se něco podobného mohlo stát při vyhlašování jejich nejlepších - nejstatečnějších hasičů, policistů a záchranářů v nějaké německé zemi (třeba v Bavorsku) nebo někde ve Francii. Tam jsem přesvědčen, že by se zpívalo doprovodném programu téměř výhradně německy respektive francouzsky.

Zkrátka si myslím, že my Češi jsem v tomto někdy takoví divní a neumíme být na sebe, i když je to na místě, ani pořádně hrdí. A to je dle mého názoru škoda.

Miloš Vystrčil