Tomáš Kokeš

  • BPP
  • Ostravice
  • zastupitel obce
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,04. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

12. 3. 2014 17:12:45

Cenzura obecního tisku

Cenzura obecního tisku

Je novela tiskového zákona je jen cárem papíru? Možná se "vyvolení" bojí aby se z obecního tisku nestal jakýsi diskuzní kroužek a možná se to trochu dá pochopit. Proč ale vyvolení brání zveřejnění faktů je zcela jistě širší otázka.

Máme nový tiskový zákon a jeho hlavní změnou mělo být, že se obecní periodika otevřou i opozičním zastupitelům, tak aby lidé nebyli ovlivňování a masírovaní jen "pravdou" skupinky "vyvolených". Nový tiskový zákon je krokem správným směrem, vstříc demokracii. Bohužel ale jak se v kotlině české stalo zvykem, tak zde si na demokracii zatím jen hrajeme.

Nezbývá mi tedy nic jiného, než se na Vás občany, obrátit tímto způsoben, poněvadž mi nebylo umožněno tento níže uvedený článek zveřejnit v obecním periodickém tisku. Článek byl odeslán předsedkyni  Mikroregionu Frýdlantsko-Beskydy RNDr. Heleně Pešatové (vydavatel) a obci Ostravice dne 21.2.2014.

Sdělení zastupitele: Budeme investovat do přechodu pro chodce nebo do oken?
Blíží se nám jaro a jak je zvykem např. kolem Vánoc bilancovat a hodnotit uplynulý rok, tak na jaře je zvykem plánovat rok nadcházející. Zima byla mírná, nebo přesněji řečeno téměř žádná a tak peníze, které bychom utratili za zimní údržbu, se budou teď na jaře hodit. Oproti minulému roku možná budeme letos na jaře „bohatší“ o téměř 1 300 000 Kč i díky tomu, že se nemusela dodavatelům zimní údržby proplácet zimní hotovost, tzn. jejich hotovost v době, když nepadá sníh. Nyní tedy přemýšlíme, kam ušetřené peníze rozumně investovat.
Nutných investic je by se v obci našlo nepočítaně, od děravých cest, přes potřebu opravy zídky na místním hřbitově, až po nutnost výměny oken v domově pro seniory. Mezi priority by také měla patřit bezpečnost chodců kolem hlavní silnice, na které provoz neustále houstne. Touto problematikou se aktivně zabývám a jsem rád, že se mi podařilo přesvědčit zastupitelstvo obce o tom, že situace, alespoň částečně, řešitelná je.
Bohužel, ze strany současného vedení obce je vůči těmto mým aktivitám kladen jistý odpor a tak např. studie dopravně technického řešení přecházení chodců u restaurace Gastum a také na Mazáku, která byla Policií ČR schválena, leží dodnes „v šuplíku“ na Obecním úřadě v Ostravici.
V případě potřebného přechodu pro chodce u nádraží na dolní Ostravici je situace v současné chvíli taková, že již více než 100 dní se čeká na stanovisko starosty obce potřebné k tomu, abychom mohli zahájit na Stavebním úřadu územní řízení a přechod pro chodce by tak konečně dostal reálnější podobu.
Je jasné, že za peníze ušetřené za zimní údržbu se vše, co je v obci potřeba, nepostaví ale záleží však pouze na nás, jaké priority si určíme.

Tomáš Kokeš

Vydavatel toto sdělení zastupitele neotiskl a tak zatím i nadále platí, že obecní tisk vydávaný z našich společných peněz je účelově užíván v rozporu s tiskovým zákonem tak, aby sloužil k morálnímu a politickému prospěchu skupiny "vyvolených".


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout