Tomáš Kokeš

  • BPP
  • Ostravice
  • zastupitel obce
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,04. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.11.2013 11:00:26

Proč 400.000,-kč vyletělo komínem.

Proč 400.000,-kč vyletělo komínem.

Měli jsme stavět ale jak se zdá, už nic nepostavíme, jen to "nic" zaplatíme.

Jak je již v životě, bohužel, neblahým zvykem, není vše, jak bychom si přáli a tak různé životní situace směřují mnohdy jinam. Proto se snažíme tyto situace nějak ovlivnit, tedy pokud je nám tato možnost dána.

U projektu "Výstavby pódia a zázemí TJ Sokol Ostravice" jsme tuto možnost měli již jen proto, že v řídícím výboru Integrovaného plánu rozvoje území  (IPRÚ), který doporučuje kdo bude dotacemi obdarován, usedl starosta obce Ing. Mališ. 

Obec pořídila projektovou dokumentaci za cca 400.000,-Kč včetně smlouvy s Agenturou pro regionální rozvoj. Tato dokumentace byla radou obce prodána Tělovýchovné jednotě za 30.000,-Kč a úkolem TJ Sokol Ostravice a jejího předsedy Marka Kubiny bylo pokračovat v projektu. Tělovýchovná jednota měla ve spolupráci s vybranou agenturou vysoutěžit dodavatele stavby a poté projekt realizovat. Vysoutěžit se  bohužel "nějak" nepovedlo a výběrové řízení na dodavatele stavby bylo 22.9.2012 zrušeno. Pánové Kubina a Mališ tuto zkutečnost do dubna 2013 před zastupitely drželi v tajnosti. Nikomu taktéž neřekli, že již od prosince 2012 měli informace o tom, že se v úřadu regionální rady o projektech v IPRÚ jednalo a že bude možná snížena dotace, která bude fakticky znamenat ukončení záměru, protože by obec musela dofinacovat další milióny.

Ven "prosákly" jen nějaké kusé informace, které potvrdil na zasedání zastupitelstva obce i starosta , že záměr, který měl podle projektu stát původně 10 miliónů korun nechce nikdo postavit levněji než za 12 miliónů. Přičemž zajímavostí je také to, že ve výzvě o podání nabídek byla cena zakázky stanovena na 7,5 miliónu.

Těmito zvláštními netransparentními postupy se vlastně stalo, že zastupitelé obce o problémech projektu "Výstavby pódia a zázemí TJ Sokol Ostravice"  do dubna 2013 nic nevěděli a proto na ně zapůsobil jako blesk z čistého nebe dopis ve kterém Úřad regionální rady Moravskoslezského kraje informuje obec o tom, že snižuje výši dotace z 85% na 60%.

Za sebe musím říct, že nejen já a věřím, že i ostatní zastupitelé pokud by se dozvěděli o problémech projektu včas tak bychom udělali maximum možného pro to, aby se našlo řešení. Například tak, že se projekt mohl přepracovat do jiné podoby tak aby vyhovoval podmínkám snížené míry dotace a finančním možnostem Tělovýchovné jednoty Sokol Ostravice a obce.

Dodnes vlastně nevíme proč předseda TJ Marek Kubina a starosta Mališ, kteří tento projekt měli na starosti nikomu nic neříkali. Proč starosta ani jednou nepodal a nepředložil zastupitelstvu zprávu z jednání řídícího výboru IPRÚ i když již o problémech zcela jistě věděl?

To, že starosta Mališ při jednání řídícího výboru hovoří o záležitostech netýkajících se IPRÚ a nepravdivě obviňuje členy Tělovýchovné jednoty z činností, se kterými neměli nic společného je pro mne jen důkaz toho, jak starosta systematicky pomlouvá a dehonestuje lidi v obecním tisku, kteří si "dovolili" mít svůj vlastní názor.

Protože o problémech projektu "Výstavby pódia a zázemí TJ Sokol Ostravice" zastupitelé nevěděli tak se nic neřešilo  a proto dnes můžeme bohužel s lítostí jen konstatovat, že 400.000,-Kč, které mohly být smysluplně využity přímo v obci, například na stavbu přechodu pro chodce na dolní Ostravici, zatím vyletělo komínem.

Více zde: http://tomaskokes.webnode.cz/news/proc-595-200-kc-vyletelo-kominem-/
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout