Tomáš Kokeš

  • BPP
  • Ostravice
  • zastupitel obce
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,04. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.11.2013 10:38:52

Zatajená exekuce.

Zatajená exekuce.

Nemělo se to vůbec dostat ven ale dostalo. Proč exekuci starosta obce tak urputně tajil je dodnes nevysvětleno.

Jak se už tak v dnešní době stává tak i obec může mít problémy s exekucemi. Není tedy nic divného, že na obec Ostravici byla nařízená exekuce, co se ale na Ostravici dělo je dodnes záhadou, protože o ní nikdo nevěděl, tedy až na pana starostu.

Dne 1.4.2011 byla usnesením Okresního soudu ve Frýdku-Místku nařízena exekuce obecního majetku. Obec tedy měla od 1.4.2011 do 14.4.2011 obstavený majetek a nemohla  s ním nijak nakládat. Tuto skutečnost starosta Mališ před zastupitely a občany obce zcela úmyslně tajil, tak urputně, že ji dokonce neprojednáva ani rada obce. Starosta Mališ náklady exekuce vyplatil z prostředků obce a nikoho o tom neinformoval, možná podle hesla,"však ono se to v obecním rozpočtu někde ztratí", že!?

Na tuto exekuci se při květnovém zasedání zastupitelstva obce dotazoval pan Viktor Fiala a to až v závěrečné diskuzi, poněvadž ani tehdy starosta sám od sebe o exekuci zastupitelům nic nesdělil.

Na uvedeném zasedání zastupitelsva obce se starosta nejprve snažil vzniklou situaci bagatelizovat. Až po opakovaném dotazování zastupitelů starosta ING. Miroslav Mališ nařízenou exekuci a své konání PŘIZNAL. Zdá se tedy, že transparentnímu řešení bránilo pouze silné "politické ego" pana starosty. Je zajímavé, že o tom nejednala ani rada obce, protože tato má pravomoc nakládat se schváleným rozpočtem, který schválilo zastupitelstvo. Jakými penězi byly náklady exekuce zaplaceny dodnes nevíme. Zdá se tedy, že obecní úřad  v Ostravici není transparentním a otevřeným úřadem směrem k veřejnosti ale připomíná spíše instituce tajných bezpečnostní složek.


Více zde: http://tomaskokes.webnode.cz/news/zatajena-exekuce-majetek-obce-byl-zablokovan-/
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout