Tomáš Zdechovský

Místopředseda KDU-ČSL
  • KDU-ČSL
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,11. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

17.5.2022 10:07:06 - Kadeřábek O.

Co čekáte od Putina?

A myslíte, že se Švédsko a Finsko stanou členy NATO nebo kdo-co tomu podle vás zabrání? Co třeba Turecko? A kdyby se stalo členem, Putin už avizoval, že by to nenechal bez reakce, a že by byla ostrá, i když nechápu proč. Kdyby byly jejich vztahy tak dobré, jak tvrdí, tak proč se plést do vnitřních záležitostí jiného státu, ale to je vedlejší. zajímá mě, co si myslíte, že těmi výhružkami myslí? Podle mě by to byl začátek 3. světové války. Putin je takový šílenec, že bych se tomu nedivil. Připravuje se EU nějak na skutečnost, že může být třetí světová? Myslíte, že by členské státy bojovaly společně nebo každý sám za sebe?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

23.5.2022 21:40:57 - Tomáš Zdechovský
 Dobrý den, pane Kadeřábku,myslím, že Turecko se nakonec dá přesvědčit výměnou za některé vstřícné kroky a Švédsko s Norskem budou moci do NATO vstoupit. Žádné z obou zemí by nic hrozit nemělo a obavy z vypuknutí třetí světové války také nejsou nyní na místě. EU jinak v reakci na ruskou agresi přišla s tzv. Strategickým kompasem s návrhy posílení obranné spolupráce. Klíčová je ale spolupráce v rámci NATO, která má zajistit kolektivní bezpečnost - čl. 5 Severoatlantické smlouvy říká, že v případě napadení jednoho státu mu ostatní mají přijít na pomoc. Pokud by tedy nějaká země NATO byla napadena (takové nebezpečí ale bezprostředně nehrozí), určitě by nebojovala sama za sebe. S pozdravemTomáš Zdechovský