Tomáš Zdechovský

Upřímně všem moc děkuji za podporu! Jedeme dále!
  • KDU-ČSL
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,31. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

23.05.2019 15:33:54 - Dešťová víla

Co prosadíte v oblastní životního prostředí a co jste prosadil?

Proč u nás nikdo ve volbách neklade takový důraz na životní prostředí, jako třeba na potraviny? Podle mě to spolu dost souvisí. Třeba v jiných zemích EU, např. v sousedním Německu je živoní prostedí téma číslo jedna. Co je důleitějšího než abychom měli vůbec kde žít a dýchat u toho čerstvý vzduch?

Odpověď

24.05.2019 17:40:36 - Tomáš Zdechovský
  Dobrý den,v oblasti životního prostředí je pro mě prioritou vyváženost ohleduplnosti k životnímu prostředí na jedné straně a zachování co nejlepších životních podmínek lidí, kteří žijí na daném místě na straně druhé.  O to jsem usiloval, když jsem se angažoval při řešení složité situace obcí v okolí nádrže Švihov, což byla patrně nejdůležitější věc týkající se životního prostředí, jíž jsem se zabýval.

Jinak moje názory na životního prostředí zvláště ve vztahu k lesům najdete např. zde: http://www.svol.cz/aktuality/kandidati-do-europarlamentu-komu-na-lesich-zalezi/?fbclid=IwAR1b7d4YWWv7UDuB2N6I9TvYcR8MUlApsf5VfS5YDlx8CQaRThCkNPXNWsw

Německo patří ke státům, které řeší ekologické otázky nejvíce na světě. V každé zemi mají z mnoha důvodů různé problémy různou prioritu. Určitě souhlasím s tím, že ochrana životního prostředí je opravdu důležité téma, které by nám nemělo být lhostejné. O tom, že životní prostředí je třeba zanechat v dobrém stavu i pro další generace, asi nikdo rozumný nepochybuje. 

S pozdravem

Tomáš Zdechovský