Tomáš Zdechovský

Místopředseda KDU-ČSL
  • KDU-ČSL
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,21. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

4. 2. 2021 11:09:35 - tigrin

Dobrý den, pane europoslanče.

Výbor EP, PETI, rozhodl o tom, že EU bude vyšetřovat Slovensko, ohledně dekretů prezidenta republiky "Benešových dekretů", které údajně kolidují s právem EU. Protože se vyšetřování dotýká bezprostředně i ČR, co jste udělal, jako europoslanec pro to, aby k tomuto vyšetřování nedošlo. Jak vlastně zastupujete tuto zemi?

Odpověď

8. 2. 2021 9:39:55 - Tomáš Zdechovský
 Dobrý den,Česku ani Slovensku nyní reálně nic nehrozí. Proto jen zopakuji to, co jsem už říkal: Já bych se k tomu prostě nevracel, je to historie bolestivá, ale jsem rád, že v Česko-německé deklaraci bylo odsouhlaseno, že se sudetští Němci vzdávají jakýchkoliv nároků na své majetky. Pevně věřím, že Evropská unie snahu dvou Maďarů odmítne, protože jde o úplný nesmysl. Každý může přijít na petiční výbor. Mohu přijít i já, že chci všechny žáby v Evropské unii přelakovat na fialovou. Můžeme otevřít debatu v Petičním výboru Evropského parlamentu, proč je čím dál méně mravenců. Myslím, že na petičním výboru se může projednat úplně všechno. Vždyť to nemá logiku.
Nemá vůbec žádný smysl zabývat se záležitostí, která už byla dávno vyřešená. Asi každému rozumnému člověku musí být jasné, že se jedná o nesmysl. Proto věřím, že záležitost bude smetena ze stolu.Krásný den přejeTomáš Zdechovský