Bátora se pakuje z ministerstva školství. Odpůrci mohou začít slavit

14.10.2011 11:37

Zástupce vedoucího kanceláře ministra školství Ladislav Bátora oznámil, že opouští svou funkci a že po vyřízení potřebných formalit odejde i ze samotného úřadu. Proti jeho působení na ministerstvu protestovala koaliční TOP 09, ale i veřejnost a naposledy i přední vědci a vysokoškolští učitelé otevřeným dopisem ministru Josefu Dobešovi.

Bátora se pakuje z ministerstva školství. Odpůrci mohou začít slavit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý kontroverzní úředník ministerstva školství Ladislav Bátora

Kontroverzní úředník Ladislav Bátora končí ve funkci zástupce vedoucího kanceláře ministra školství. „Ti, kteří po mém odchodu dnem i nocí bezmála tři čtvrtě roku prahli a volali, mohou začít slavit. Přeji jim dobrou a hlučnou zábavu," uvedl Bátora závěrem svého takřka půlhodinového vystoupení před novináři, když oznamoval svůj odchod z úřadu.

Bátora byl vnímán jako chráněnec Hradu a několikrát to i nepřímo přiznal ministr školství Josef Dobeš. Nejprve působil jako ministrův poradce. Když se stal personálním ředitelem, odpor proti jeho působení v úřadu sílil. Netýkalo se to ale jen části veřejnosti, opozice a některých menších stran, ale přidala se i koaliční TOP 09.

Kvůli Bátorovi nechodili ministři za TOP 09 na jednání vlády

Ta ale použila jako záminku neomalená Bátorova slova na adresu jejího předsedy Karla Schwarzenberga. Ministři za TOP 09 dokonce odmítali chodit na jednání vlády, dokud Dobeš neodvolá Bátoru z funkce personálního ředitele na školství, nebo dokud premiér Petr Nečas neodvolá z vlády Dobeše. Ani jedno se nakonec nestalo, ministr školství jen Bátoru přesunul do funkce zástupce ředitelky svého kabinetu.

Už předtím vzbudil Bátora velký rozruch, když jako představitel sdružení Akce D.O.S.T. protestoval proti podpoře pochodu gayů a lesbiček centrem Prahy u velvyslanectví USA. Svůj odchod z ministerstva zdůvodnil tím, že už nemůže dodržovat slib ministrovi školství Dobešovi, že se nebude vyjadřovat k veřejným záležitostem.

Bátory se zastávali jen Klaus a Dobeš

„On a prezident Klaus byli jedinými dvěma ústavními činiteli, kteří se mě v nejtěžším období mého života důsledně a kvalifikovaně zastávali. Oběma se za jejich statečnou a navýsost důležitou podporu a loajalitu cítím velmi zavázán," vysekl odcházející Bátora pochvalu hlavě státu i ministru školství.

K věci:

Bátora si s Klausem na Hradě vychutnal jazz i rozhovor na pravici 

Bátora: Chudáček starej Karel Schwarzenberg 

Bátora podal trestní oznámení. Kvůli Schwarzenbergovi 

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jih

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Přivedli jste to ke krachu!?“ Milion chvilek: Menší akce, kde bylo dusno. Mnozí se zapotili

10:33 „Přivedli jste to ke krachu!?“ Milion chvilek: Menší akce, kde bylo dusno. Mnozí se zapotili

REPORTÁŽ Třicet let od listopadu 1989 si připomněla i liberecká akce Milionu chvilek pro demokracii.…