Bývalý šéf dopravního podniku Dvořák je zločinec, řekl Randák na Frekvenci 1

23. 3. 2012 19:10

Hostem pořadu Pressklub na Frekvenci 1 byl v pátek bývalý šéf civilní rozvědky Karel Randák. Momentálně se zabývá korupcí díky Nadačnímu fondu proti korupci. V rádiu popsal, jak fond funguje. Ředitele DPP Martina Dvořáka označil za zločince a vyloučil, že by v jeho branži existoval střet zájmů.

Bývalý šéf dopravního podniku Dvořák je zločinec, řekl Randák na Frekvenci 1
Foto: Archiv
Popisek: Karel Randák má v Nadačním fondu proti korupci na starosti vyšetřování

NFPK často funguje díky tipům od občanů. „Lidé většinou přinášejí nějaké materiály. Hlavně listinné dokumenty, více než nahrávky,“ popsal Randák. Pokud NFPK obdrží informace, je nutné potom podezření ověřit ještě z dalších zdrojů. Podobným způsobem byly odhaleny například nevýhodné smlouvy v pražském dopravním podniku. „Zakázky v dopravním podniku jsou buď předražené nebo jde někomu malá domů,“ tvrdí Randák.

Zneužívá Nečas BIS?

Randák jednoznačně popřel, že by disponoval jakoukoli technikou, kterou by mohl používat například k odposlechům, což napsal časopis Reflex. „Běžte se zeptat do Reflexu, kde tyto nepravdivé informace vzal,“ vyzval moderátora.

Odhalení NFPK o pražském dopravném podniku také může být považováno za střet zájmů, jelikož je blízkým přítelem exmanželky bývalého ředitele DPP Martina Dvořáka. „Je to člověk, který se nechal zmanipulovat a člověk, který podepsal smlouvy, které podepsat neměl,“ uvedl. Potvrdil, že by tedy lidé měli bývalého ředitele DPP považovat za zločince.

„Pro mě je zarážející, že informacemi, které nemohl získat nikdo jiný než BIS, disponuje také pan premiér,“ potvrdil Randák svá dřívější slova, že premiér Petr Nečas podle něj Bezpečnostní informační službu zneužívá.Celý záznam rozhovoru naleznete na oficiálních stránkách Frekvence 1, a to ZDE

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sekyra jak prase? Tyhle peníze chce ČT. Z jednání se chodilo „na slovíčko“ ven, tak ostré to bylo

4:38 Sekyra jak prase? Tyhle peníze chce ČT. Z jednání se chodilo „na slovíčko“ ven, tak ostré to bylo

Rada ČT by měla příští středu schvalovat rozpočet veřejnoprávní televize na rok 2020. ParlamentnímLi…