ČSOB a Era inovují již více než 10 let

21.02.2013 13:00

Internetové bankovnictví, pohodlí a rychlost placení a další inovativní technologie, bez kterých si dnes neumíme představit náš život, jsou zde již více než 10 let.

ČSOB a Era inovují již více než 10 let
Foto: Archiv
Popisek: ČSOB - logo

ČSOB a od roku 2010 i její obchodní značka Era neustále přinášejí nejnovější technologické trendy. Mezi poslední novinky patří SmartBanking, zabezpečení internetových plateb 3D Secure nebo digitální peněženka MasterCard Mobile. Letošní rok navíc přinese možnost transakčních služeb pro klienty ČSOB na přepážkách České pošty nebo pohodlný přístup do datové schránky přes elektronické bankovnictví.

„Klienti mohou již několik let využívat kvalitní služby nejen v rámci osobního styku na pobočkách bank, ale i při vstupu do internetového světa. Uplynula dekáda a zásadně se změnilo chování klientů, kteří střídají různé komunikační kanály. Veřejnost chce okamžitý přístup k informacím, a to bez ohledu na místo, kde se právě nachází. To je přidaná hodnota, kterou musíme umět nabídnout,“ říká generální ředitel ČSOB Pavel Kavánek a dodává: „Doba, kdy stačily jednodušší finanční produkty, je pryč. Ekonomika i regulátoři nás nutí uvažovat jinak a nově. Proto už za krátkou dobu do elektronického bankovnictví přidáme novou záložku s datovými schránkami, na Era finančních centrech budou k dispozici výpisy z různých rejstříků tzv. CzechPOINT anebo obchodníkům či logistickým společnostem umožníme díky automatickým pokladním trezorům přímo v prostorách jejich firem samostatně ukládat tržby, které se jim připíšou na účet. Nesmíme zapomenout ani na penzijní spoření, jedno z hlavních témat letošního roku.“

V oblasti platebních řešení jsme na konci ledna představili aplikaci MasterCard Mobile, kterou si za krátkou dobu od spuštění do svých chytrých telefonů nainstalovalo již více než 4 000 uživatelů. „Digitální peněženka MasterCard Mobile nabízí rychlé a bezpečné platby, které lze provést již ve 2 000 internetových obchodech. Do budoucna plánujeme rozšíření i na kamenné prodejny. Už letos přibude například dobíjení kreditů mobilních telefonů nebo bezhotovostní posílání peněz mezi zákazníky navzájem,“ říká Roland Katona, manažer Acquiring a e-commerce ČSOB a Ery.

Masivní expanze digitálních technologií vedla v roce 2012 ke spuštění služby pro chytré telefony s názvem ČSOB nebo Era SmartBanking. Tato aplikace přišla mezi prvními a v České republice patří k uživatelsky nejpřívětivějším. „Klienti si chválí především snadnou kontrolu účtu a úsporu času při zadávání plateb nebo nově možnost sjednání cestovního pojištění pohodlně před cestou do zahraničí,“ doplňuje Jan Vimr, výkonný manažer Vývoje finančních služeb ČSOB a Ery. Ve stejný rok se skupině ČSOB podařilo díky zavádění bezkontaktních terminálů a letošnímu vydávání bezkontaktních platebních karet usnadnit a urychlit placení drobných výdajů u obchodníků.

Bezpečnost hraje v bankovní oblasti obzvlášť důležitou roli. V září 2011 byla zavedena služba s názvem 3D Secure, díky níž jsou platby kartou na internetu potvrzené SMS heslem stejně bezpečné jako transakce v internetovém bankovnictví.

Služba CashBack zvyšuje počet míst, kde klienti mohou díky své platební kartě vybírat hotovost i v místech, kde nemají k dispozici bankomaty. Při placení za nákup v obchodech (např. prodejny Albert nebo COOP) tak stačí obsluhu pokladny požádat o vydání hotovosti, která se připočte k celkové sumě transakce kartou. CashBack si klienti okamžitě oblíbili, navíc je zdarma, a meziroční nárůst v letech 2011 a 2012 činí 22 %.

V rámci rozšiřování služeb Era zpřístupňuje služby také zdravotně znevýhodněným. Díky inovacím se již například podařilo instalovat bankomaty pro zrakově postižené nebo technologie online přepisu Era Escribe usnadňuje neslyšícím komunikaci se zaměstnanci přímo ve finančních centrech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ČSOB

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo životního prostředí: Dolej si a omez plasty

22:45 Ministerstvo životního prostředí: Dolej si a omez plasty

Zprávy z kampaně #dostbyloplastu.