Češi při online nákupech na Vánoce utratili 18 miliard korun

30. 12. 2012 6:34

České internetové obchody před Vánocemi vydělali o 18 procent více. Jejich tržby stouply na 18 miliard korun. Češi využívali také slevové servery, na kterých utratili miliardu za poslední čtvrtletí. Napsaly o tom Haló noviny na svém webu na základě údajů Asociace portálů hromadného nakupování.

Češi při online nákupech na Vánoce utratili 18 miliard korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto

Odborníci očekávají, že se bude počet nákupů přes internet neustále zvyšovat. "V roce 2013 očekáváme pokračování trendu přesunu zákazníků z offline světa do světa online,“ prohlásil Michal Hardyn ze serveru TopSleva.cz. Tržby internetového prodeje prý dosáhnou dvouciferného růstu.

Na slevách společnosti vydělají až tři miliardy korun

Slevové portály letos poprvé překročily hranici tří miliard korun. "Předpokládáme, že tržby v příštím roce se budou pohybovat okolo 3,5 až čtyř miliard, takže podíl slevových portálů na celkovém online obratu se bude zvyšovat," odhadl Hardyn pro Haló noviny.

Podle odhadů se naopak bude snižovat počet slevových portálů. Těch je v současnosti kolem 120. Dominantní postavení bude mít jen asi desetina těch největších.

Slevových portálů ubude. Zaměří se na kvalitní zboží a služby

David Antič z Asociace portálů předpokládá, že tržby vyšší než milion korun měsíčně má jen 20 až 25 slevových portálů. Tržby přesahující deset milionů korun měsíčně má maximálně pět slevových portálů.

Hardyn vysvětlil, že dojde k odklonu od služeb jako masáže, studia krásy a restaurace směrem ke kvalitním produktům. Ty budou tvořit nejrůžovější odvětví slevového byznysu. To potvrdil například portál Seznam TIP, který se chce od ledna 2013 zaměřit na slevy na dovolené, hotelové pobyty, zboží a značkovou módu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů: Smrk ztepilý je dřevinou, která by měla i v obnově lesů po kůrovcové kalamitě hrát důležitou roli

17:56 Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů: Smrk ztepilý je dřevinou, která by měla i v obnově lesů po kůrovcové kalamitě hrát důležitou roli

Shodují se na tom nestátní vlastníci lesů, vědci i akademici z oboru lesnictví i představitelé dřevo…