Dalajlama vyjádřil hlubokou lítost nad odchodem Havla

19.12.2011 11:40

Tibetský duchovní vůdce dalajlama vyjádřil hlubokou lítost nad úmrtím svého přítele českého exprezidenta Václava Havla. Dalajlama to uvedl na svých webových stránkách. Havel byl podle něj skromným a odvážným mužem, kterého osobně velmi obdivoval, respektoval a bude ho postrádat.

Dalajlama vyjádřil hlubokou lítost nad odchodem Havla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý prezident ČR Václav Havel

Svět v Havlovi ztratil skvělého státníka, jehož stálá a neohrožená odvaha hrály klíčovou roli pro svobodu a demokracii v Československu, uvedl dalajlama v dopise Havlově manželce Dagmar.

Dalajlama nabídl Havlovi i tibetskou medicínu

Dalajlama byl jednou z posledních významných světových osobností, která se s Havlem setkala v posledních dnech jeho života. Na tiskové konferenci při příležitosti jeho návštěvy v Praze před zhruba týdnem, která se uskutečnila na pozvání právě Havla, uvedl, že má o bývalého prezidenta vzhledem k jeho zdravotnímu stavu starost a nabídl mu i tibetskou medicínu.

Dalajlama se rovněž asi na hodinu osobně setkal s Havlem 10. prosince, načež po skončení setkání novinářům sdělil, že Havla požádal, aby žil ještě deset let. Na webových stránkách dalajlama vzpomíná na velkou poctu, které se mu dostalo v únoru 1990, když se mohl setkat s Václavem Havlem jen několik měsíců poté, co se stal prezidentem a setkával se s ním během dalších 20 let pravidelně.

Vše k tématu skon Václava Havla

Nejlepším způsobem jak vyjádřit úctu památce Václav Havla by podle dalajlamy bylo co nejlépe pracovat na budování světa, kde vládne spravedlnost a mír.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pět let od Majdanu: Tajná nahrávka Arsenije Jaceňuka. Odhaluje roli EU

12:12 Pět let od Majdanu: Tajná nahrávka Arsenije Jaceňuka. Odhaluje roli EU

KAUZA Idiotský nápad. To řekl údajně hlavní opozičník Arsenij Jaceňuk, když ho velvyslanec EU na Ukr…