Další povinná karta v Česku: Pro pracující, živnostníky i podnikatele

24.11.2012 14:15

Kartu v České republice mají nezaměstnaní, ti, kteří pobírají sociální dávky, nebo ti, kteří jezdí městskou hromadnou dopravou. Není to ale rozhodně všechno – podle Lidových novin se chystá karta další. Tentokrát pro všechny zaměstnané.

Další povinná karta v Česku: Pro pracující, živnostníky i podnikatele
Foto: Hans Štembera
Popisek: sKarta

Celkem se karta týká pěti milionů pracovníků. Karta by v sobě měla mít elektronické údaje o pracovní historii, absolvovaných školeních nebo zdravotních prohlídkách každého z nich, včetně státních zaměstnanců, živnostníků nebo podnikatelů.

Hlavním smyslem projektu, který podle LN vymyslela a prosazuje Hospodářská komora České republiky, má být snížení administrativy a usnadnění kontrol, které provádějí úřady na pracovištích. „Chceme předejít zběsilým kontrolám z inspektorátu práce. V kartě by měl být elektronický záznam o tom, v kolik hodin konkrétní pracovník přišel do práce a v kolik šel domů,“ řekl LN prezident Hospodářské komory Petr Kužel. Dalším důvodem pro zavedení karty je podle něj snaha o zjednodušení práce, kterou mají zaměstnavatelé při dohledávání informací o svých zaměstnancích.

„V kartě budou základní technické údaje, které jsou dnes v zápočtových listech. Někteří pracovníci totiž zápočtové listy záměrně nebo náhodou ztrácí, což způsobuje jejich budoucím zaměstnavatelů problémy,“ vysvětluje Kužel a dodává, že karta také ponese záznamy například o pracovních a bezpečnostních školeních, kterými její majitel prošel. Projekt už je prý kompletně připraven.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberecký kraj vyhlašuje již třetí ročník soutěže Kniha roku Libereckého kraje

22:27 Liberecký kraj vyhlašuje již třetí ročník soutěže Kniha roku Libereckého kraje

Od 1. ledna do 15. února příštího roku mohou autoři nebo nakladatelé nominovat publikace do soutěže …