Dienstbier nevěří v obrat vládní politiky

24.11.2012 8:17

Kandidát na prezidenta Jiří Dienstbier (ČSSD) v rozhovoru pro server prvnízprávy.cz uvedl, že nevěří novému směru v politice vlády. Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) totiž uvedl, že vláda bude do konce volebního období méně snižovat schodek a více investovat do růstu ekonomiky.

Dienstbier nevěří v obrat vládní politiky
Foto: hns
Popisek: Kandidát na prezidenta Jiří Dienstbier

Podle Dienstbiera se jedná jen o řeči. Praktické kroky této vlády jsou prý v úplném rozporu s rétorikou posledních dvou týdnů. Vláda totiž prosadila důchodovou reformu, která odsaje peníze, co by mohly jít do ekonomiky. Kabinet premiéra Petra Nečase (ODS) také nezrušil snížení valorizace důchodů o devět miliard korun.

Slova o obratu politiky jsou jenom rétorické cvičení

„Takže to beru jako rétorické cvičení, protože zjistili, že jejich politika je neúnosná, lidé to prostě neberou. Neboť je to poškozuje a poškozuje to hospodářství. Vláda tak chce demonstrovat změnu, na níž ale nereaguje příslušnými opatřeními,“ řekl serveru prvnízprávy.cz.

Vláda hodlá do ekonomiky investovat kolem 30 miliard. Dienstbier je ale zvědavý, kde se takové peníze vezmou. „A to proto, že zatím vidíme přesný opak, kdy se peníze z ekonomiky berou,“ vysvětlil.

Dienstbier poukázal na velkou míru naštvanosti mezi lidmi. Setkává se s ní během své prezidentské kampaně po celé republice. „Míra naštvanosti, hněvu až nenávisti vůči vládě je naprosto neuvěřitelná,“ myslí si. Přesto lidé svou nespokojenost tají, protože se bojí o práci. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skupina Letiště Praha zvládla pandemickou krizi se ctí. Prioritou bylo zajištění stability a bezpečnosti

10:02 Skupina Letiště Praha zvládla pandemickou krizi se ctí. Prioritou bylo zajištění stability a bezpečnosti

Skupina Letiště Praha za rok 2020 vykázala provozní ztrátu (EBITDA*) ve výši 687 milionů korun. Nega…