Dokončení dálnice D11 nic nebrání. Poslední pozemek stát získá zdarma

09.01.2012 15:38

Obyvatelé Hradce Králové a okolí si mohou oddechnout. Dokončení dálnice D11 je na spadnutí. Stát uzavřel dohodu s majitelkou posledního, pro dostavbu nezbytného pozemku paní Štrosovou. Ministr Dobeš na pondělní tiskové konferenci uzavření dohody přivítal a přítomným novinářům zdůraznil, že půjde o bezplatný převod pozemku na stát.

Dokončení dálnice D11 nic nebrání. Poslední pozemek stát získá zdarma
Foto: Hans Štembera
Popisek: Doprava - ilustrační foto

Na tiskové konferenci oznámil ministr dopravy Pavel Dobeš (VV), že dokončení dálnice D11 u Hradce Králové je na dohled. Poté, co stát uzavřel dohodu se statkářkou Ludmilou Havránkovou, dnes došlo k dohodě i s její sestrou paní Štrosovou. Ministr tvrdí, že v zásadě existovaly dvě cesty, jak situaci vyřešit. Buď je stát získá nebo se o ně bude soudit.

Daňoví poplatníci nakonec nevydají ani korunu

Dobeš zdůraznil, že cestu soudního sporu nikdy nepreferoval a teď se ukazuje, že se pravděpodobně podaří dosáhnout toho, že Štrosová převede bezplatně svůj pozemek státu. Vyplývá to s dohody, kterou ministr uzavřel s právním zástupcem majitelky pozemku.  

„Pozemek paní Štrosové je pro dostavbu dálnice klíčový, stejně jako pozemky paní Havránkové. V případě paní Havránkové už ale další dohady neprobíhají, tam už je vše uzavřeno. Jsou vyčleněny peníze na to, aby na patřičných pozemcích proběhl archeologický a geologický průzkum. Ve střednědobém výhledu od roku 2013 je počítáno s finančními prostředky na stavbu komunikace,“ dodává Dobeš

Z dohody jednoznačně vyplývá, že půjde o bezúplatný převod. Daňové poplatníky tedy nebude transakce stát ani korunu. Ministr paní Štrosové zároveň přislíbil mediální zdrženlivost, alespoň do doby, než bude celá záležitost uzavřena. Majitelku pozemku už vyčerpávají léta se opakující dotazy novinářů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní veterinární správa stahuje dětskou výživu s tuňákem kvůli zvýšenému obsahu rtuti

22:27 Státní veterinární správa stahuje dětskou výživu s tuňákem kvůli zvýšenému obsahu rtuti

Státní veterinární správa (SVS) nařídila stáhnout z trhu dětskou výživu „Hamánek Tuňák se zeleninou …