Foldyna: Demokracii ničí parchanti jako Bém a jemu podobní

27.03.2012 6:51

Z politiky je třeba vyhnat všechny parchanty bez rozdílu barev dresu, to v pondělí uvedl na svém facebookovém profilu poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna jako reakci na výrok prezidenta republiky Václava Klause, že odposlechy ničí demokracii.

Foldyna: Demokracii ničí parchanti jako Bém a jemu podobní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Foldyna

„Při vší úctě k panu prezidentovi, demokracii ničí parchanti v politice, jako je Pavel Bém a podobní," napsal Foldyna. Prohlášení tohoto typu, které zaznělo na semináři o strukturálních schodcích rozpočtu, mohou podle něj aké znamenat, že lidé vezmou spravedlnost do vlastních rukou.

V pondělí vpodvečer v pražském Autoklubu prezident Václav Klaus reagoval na dotazy novinářů ohledně aktuální situace se zveřejněním odposlechů telefonátů Romana Janouška a Pavla Béma tak, že podobné činy ničí demokracii. Klaus prý navíc nechápe, jak se mezi bezpečnostními složkami a médii mohly pohybovat takto osobní věci. Podle něj je to nepřijatelné. Poznamenal potom také, že v době, kdy odposlechy vznikly, tedy kolem roku 2007, proti jejich nadužívání protestoval.

"Ničí to demokracii," řekl  ihned při příchodu na seminář o strukturálních schodcích rozpočtu. Vše ostatní označil za sekundární, přičemž se k vlastnímu obsahu nahrávek nevyjádřil. Další otázky nepřipustil.

"Ke vztahu pana Béma s panem Janouškem nemám, co bych řekl," prohlásil s tím, že odposlechy nečetl a ani je číst nehodlá. Jak uvedl server iDNES.cz, vyjádřil se dále prezident také k tomu, jak by podle něj bylo možné omezit moc lobbistů. "Zrušme stát, omezme jeho pravomoci a pak zmizí lobbisti. To je jediný program, který já bych hlásal," prohlásil Klaus.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ahe, olb

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Den Orlickoústecké nemocnice přilákal přes 500 dětí i dospělých

7:34 Den Orlickoústecké nemocnice přilákal přes 500 dětí i dospělých

Preventivní vyšetření, prohlídky oddělení i perníková chaloupka nebo strhující bubnové vystoupení mí…