Fondy Raiffeisen penzijní společnosti neúčtují poplatek za správu

26.01.2013 9:26

Jednou z výhod 2. pilíře důchodového spoření jsou nízké poplatky za vedení fondů, Raiffeisen penzijní společnost navíc tyto poplatky nebude účtovat. Klienti mohou navíc jednou ročně zdarma přecházet mezi jednotlivými důchodovými i účastnickými fondy a ve 3. pilíři využít i chráněný fond, který uzamyká dosažené výnosy.

Fondy Raiffeisen penzijní společnosti neúčtují poplatek za správu
Foto: Raiffeisenbank
Popisek: Raiffeisenbank

Nováček na poli penzijního a důchodového spoření, Raiffeisen penzijní společnost (RPS), nebude do odvolání účtovat žádný poplatek za správu majetku ani u jednoho z fondů nabízených v rámci 2. i 3. pilíře. „Mezi méně známé výhody druhého pilíře patří i to, že jsou zde nízké a regulované poplatky. My chceme jít ještě dále a nabízíme tak našim klientům všechny fondy bez poplatku za správu. Zatím je tato naše nabídka časově neomezená,” uvedl generální ředitel a přeseda představenstva RPS Josef Beneš.

Pravidelné spoření na důchod v rámci 2. pilíře je výhodnější např. Oproti investicím do podílových fondů. Poplatky jsou totiž regulovány a maximální výše poplatku za správu majetku se dle typu fondu pohybuje mezi 0,3 až 0,8 procenty, což je několikanásobně méně než činí poplatky u podílových fondů. RPS však stanovila poplatek za správu jakéhokoli fondu na nulu.

Mezi jednotlivými fondy ve 2. i 3. pilíři mohou klienti kdykoli přecházet a jednou ročně mají u RPS takovou změnu zdarma. „Důchodové spoření je dlouhodobou investicí, častější změny strategie bychom klientům ani nedoporučovali,” dodal Josef Beneš.

Raiffeisen penzijní společnost je nováčkem v oblasti důchodového spoření, na počátku roku vstoupila jak do nového 2. pilíře (se čtyřmi důchodovými fondy) tak i do 3. pilíře penzijního spoření, kde nabízí tři účastnické fondy. Ve třetím pilíři přitom RPS mj. nabízí ojedinělý chráněný fond, který je založen na uzamykání dosaženého výnosu. Tzn., vždy, když fond vzroste o 2 %, je tento výnos uzamčen a klient o něj nepřijde ani v případě poklesu hodnoty fondu pod uzamčenou úroveň.

RPS se chce zaměřit především na kvalitní poradenství, proto mj. jako první certifikovala prodejce svých produktů dle požadavků ČNB, které budou platné až od poloviny letošního roku.

Tomáš Kofroň
Raiffeisenbank a.s.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Binec v SPD: „Předsedovi“ Volnému zrušili buňku. My víme, co se předtím dělo: Chodil, naříkal... A koluje lejstro

10:35 Binec v SPD: „Předsedovi“ Volnému zrušili buňku. My víme, co se předtím dělo: Chodil, naříkal... A koluje lejstro

Ve čtvrtém největším parlamentním subjektu to začíná vřít. Vedení Okamurova hnutí SPD zrušilo celou …