Havlovy knihy jdou na dračku. Došly výtisky, pláčou knihkupci

20. 12. 2011 15:21

Prodeje Havlových knih stoupají. Na několika místech se podle prodejců poptávka zvýšila po úmrtí bývalého prezidenta až o 100 procent. Ještě vyšší prodeje ale paradoxně brzdí nedostatek výtisků těchto knih na tuzemském knižním trhu. Řada titulů, které Václav Havel napsal i těch, které se jeho osobnosti týkají, totiž teprve čeká na dotisk či nové vydání.

Havlovy knihy jdou na dračku. Došly výtisky, pláčou knihkupci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Havel: Devátý prezident Československa, první prezident České republiky

Ještě během nedělního odpoledne, tedy jen pár hodin po prvních zprávách o skonu významného českého politika a dramatika, nebyly prodeje Havlových knih nijak závratné. Během následujícího pracovního dne se ale poptávka čtenářů zvýšila. "Prodává se všechno, co souvisí s Havlem - jeho hry, Dopisy Olze, Odcházení, Člověk Havel. Nárůst je víc než 100 procent," řekla ČTK Zuzana Turňová, mluvčí Paláce knih Luxor, které je největším knihkupectvím v Praze.

Čeká se na doplnění a dotisk

Na pultech čtyřpatrového domu s knihami by už ale zájemci marně hledali například čtenářsky oblíbený titul Václava Havla Prosím stručně, který je podle Turňové již vyprodaný. Tento Havlův rozhovor se spisovatelem Karlem Hvížďalou je nicméně k dostání ještě v jiných kamenných knihkupectvích či na internetu. "Právě dostupnost Havlových knih je největší problém," uvedl Miloš Hlavica z internetového knihkupectví Knihy.ABZ.cz. "My několik titulů máme skladem, ale u řady z nich v současné chvíli čekáme na doplnění nebo na dotisk. Takže kdyby jeho knih byl dostatek, prodeje vzrostou daleko víc. Nyní je to u nás ale jen v řádu desítek," dodal.

Ještě tento týden by se na pultech knihkupců mělo objevit například nové vydání knihy Člověk Havel od Petra Čermáka, pod hlavičkou nakladatelství Petrklíč by pak měla o Havlovi vyjít Vzpomínková kniha.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyhladovět Senát, navrhl Zeman. Kubera pro PL odpovídá... Čtěte sami

11:10 Vyhladovět Senát, navrhl Zeman. Kubera pro PL odpovídá... Čtěte sami

Vyhladovět Senát, který by se poté sám rozpustil, jak navrhuje prezident? Podle předsedy Senátu Jaro…