IX. ročník Ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek 2013 – nominační skvosty

21. 11. 2013 9:45

Server www.bankovnipoplatky.com vyhlásil 9. ročník Ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek. Od 1. listopadu mohou klienti bank nominovat bankovní poplatky, které doplní již 9 nominovaných poplatků, jež uspěly loni. Celkově se bude od 1. prosince hlasovat o 15 absurdních poplatcích. Provozovatel serveru Patrik Nacher vybral poplatkové perly z nominační diskuse bankovních klientů.

IX. ročník Ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek 2013  – nominační skvosty
Foto: Archiv PN
Popisek: Patrik Nacher, šéf serveru Bankovní poplatky

Provozovatel serveru bankovnipoplatky.com Patrik Nacher vybral zajímavosti a absurdity z nominační diskuse bankovních klientů k 9. ročníku Ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek. Jde o skutečné poplatkové perly:

Poplatek za kartu v šuplíku, Jarka

Na výpise se mně v září objevil nový měsíční poplatek za nepoužívanou kreditní kartu. Ke zrušení karty mě přiměla věta operátorky ČSOB „převedení poplatku máte bezplatně“.

Poplatek za zvolenou službu, i když jsem žádnou nezvolil, John

Měl jsem kreditní kartu v České spořitelně. Po čase jsem našel ve výpise poplatek 10 Kč měsíčně. Při dotazu na pobočce mi bylo řečeno, že je to poplatek za zvolené služby. Zeptal jsem se, jakou službu jsem si zvolil, prý žádnou a za to je ten poplatek.

Nazývejme věci pravými jmény, Vašek

Celá anketa je sice správná věc, ale celá absurdita se projeví teprve tehdy, až nazveme jednotlivé poplatky pravými jmény. Takže:

1) Poplatek za vedení běžného účtu = poplatek za to, že si banka pamatuje, kolik mi dluží.

2) Poplatek za došlou platbu = poplatek za to, že jsem bance půjčil další peníze.

3) Poplatek za odchozí platbu = poplatek za to, že jsem si dovolil část svých peněz vzít zpět.

Šílenost – eurová platba, Radka Pascotto

Omylem jsem ze svého eurového účtu poslala částku 300 euro na ten samý eurový účet. Tudíž operace žádná, peníze zablokované na 24 hodin a poplatek - 19,90 euro (téměř 7%)!

Poplatek za zrušení účtu, který zapříčiní nezrušení účtu, Pavla Ch.

Jedná se o poplatek za zrušení účtu, který zapříčiní, že účet není zrušen, protože poplatek nemůže být stržen z účtu, na kterém je 0 Kč. Na účtu, o kterém si jeho „bývalý“ majitel myslí, že neexistuje, je tak dluh, ke kterému se připočítávají penále a banka považuje za důležité Vás o tom informovat až ve chvíli, kdy jí dlužíte například 5.000 Kč. Nejabsurdnější ale je, že tato situace vznikla z poplatku za zrušení účtu, kvůli kterému se účet nikdy nezrušil :).

Absurdný poplatok za výber úrokov, Viera

Som klientkou Primabanky, v ktorej mám opakovaný termínovaný vklad na 18 mesiacov. Úroky z termínovaného vkladu banka po každých 18 mesiacov presúva na účet, ktorý si na tento účel vytvořila. Keď som si vybrala tieto peniaze, lebo banka ich už vlastne neúročí, tak som musela zaplatiť poplatok za hotovostný výber – nepochopiteľné.

Už to není poplatek, ale náklad, Majka

V České spořitelně jsem jednorázově uhradila půjčku. Tato předčasná úhrada byla možná ve smlouvě bez poplatku. A ejhle, na vyúčtování se objevila položka „Náklad na předčasné splacení úvěru“ za bratru 1.500 Kč. No není ta čeština krásná.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jih

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Strakonice již potřetí za sebou obhájila akreditaci získanou v roce 2010

15:13 Nemocnice Strakonice již potřetí za sebou obhájila akreditaci získanou v roce 2010

Ve středu 4. prosince potvrdila Nemocnice Strakonice, a.s. svou kvalitu úspěšným absolvováním auditu…