John vysvětloval a napadal. Langer: Řeči po dvou flaškách, ministře

18.12.2010 13:54

Ministr vnitra Radek John prý šéfa Státního fondu životního prostředí za novinářem neposlal. Letní schůzku s ním ale přiznal. Podle Ivana Langera tím dal ministr jasně najevo, že o celé věci věděl.

John vysvětloval a napadal. Langer: Řeči po dvou flaškách, ministře

John na tiskové konferenci přiznal, že se s Liborem Michálkem osobně setkal. "Bylo to na konci léta tohoto roku na půdě Poslanecké sněmovny," upřesnil. "Pan Michálek mě požádal o radu, jak postupovat v obtížné situaci, v níž se nalézá."

Michálek podle něj měl obavu, že na fondu může dojít k manipulování veřejných zakázek. "Zdůrazňuji, že pan Michálek tehdy neměl vůbec nic v ruce, čím by své domněnky podpořil," podotkl John.

V souladu s protikorupčním materiálem, který ministr tehdy připravoval, ho prý upozornil, že se mu bude věc těžko prokazovat v situaci, kdy jde jen o tvrzení proti tvrzení. Nejlepší by bylo, kdyby Michálek dokázal věc zdokumentovat, a pak se obrátil na policii. Michálek prý chtěl po Johnovi, aby mu doporučil konkrétního důvěryhodného policistu, ale ministr se nechtěl politicky vměšovat.

Zařízení, co obejde rušičky, má Kroupa

"Pan Michálek měl obavu, že v místech, kde budou probíhat jednání, jsou rušičky odposlechů a ptal se mě, jestli má někdo techniku na rušičky. Já jsem řekl, že jí disponují někteří novináři, třeba Janek Kroupa." S novinářem samotným se ale prý John nesešel, ani s ním o věci nikdy nejednal.

(Ne)reakce koaličních politiků:
Podvedl John Nečase? Knížete to nezajímá, má 36 hodin klidu

"Rozešli jsme se s tím, že se pan Michálek bude snažit získat přesné informace, aby mohl věc oznámit policii. Od té doby jsem se s ním neviděl a nehovořili jsme spolu," zdůraznil John. "Útoky na mou osobu považuji za absurdní." Vyšetřování podle něj musí proběhnout bez politických tlaků. Ministra proto velice znervózňují informace, které unikají od policie.

Celé prohlášení Radka Johna ZDE

Výmysly Ivana Langera: Nečas se s Michálkem nechtěl sejít

Michálek se podle serveru ihned.cz chtěl nejprve sejít s premiérem Petrem Nečasem, ten mu ale prý schůzky odmítal. Ministr John za to dává vinu svému někdejšímu předchůdci Ivanu Langerovi, který se s premiérem pravidelně schází "na kus řeči" mimo jiné i o ministerstvu vnitra.

John chce naopak ministerstvo i policii od Langerova vlivu očistit. Mezi oběma muži panuje nevraživost. Podle Langera kauzu Drobil odstartoval právě John. Ministr reagoval, že jde jen o "výmysly Ivana Langera".

Langer se brání: John o tom věděl, teď jen šíří alkoholické výkřiky

Langer po Johnově tiskovce znovu vrátil úder. "Jsou to silácké výkřiky kavárenského člověka po dvou flaškách červeného vína," řekl exkluzivně pro ParlametníListy.cz.

"Podle mě pan ministr John jasně přiznal, že věděl o údajné korupční aféře na ministerstvu životního prostředí, neinformoval policii tak, jak by to bylo logické, ale naopak napojil Michálka na novináře Janka Kroupu. Je to lidské i profesní selhání."

Čtěte:

Kauza Drobil se zamotává. O všem prý věděl i John

Vše o "kauze Drobil"

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Ondřej Vaněk, Markéta Paráčková

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Univerzita Karlova připravila v rámci projektu Česko! A jak dál? už pět veřejných diskuzí, další bude letos v září

22:26 Univerzita Karlova připravila v rámci projektu Česko! A jak dál? už pět veřejných diskuzí, další bude letos v září

Univerzita Karlova pokračuje v projektu Česko! A jak dál?, jehož cílem je definovat zásadní témata Č…