Jsme jednotní a chceme primátora, tvrdí Blažek o pražské ODS

23. 11. 2011 19:19

Místopředseda pražské ODS Rudolf Blažek byl dnes hostem na opravdu horkém křesle v pořadu Interview ČT24. A mluvilo se samozřejmě o důvodech rozpadu pražské koalice a o dalším směřování magistrátu.

Jsme jednotní a chceme primátora, tvrdí Blažek o pražské ODS
Foto: red
Popisek: Logo ODS
reklama

Podle Blažka je za ODS jediným kandidátem na primátora primátor současný – Bohuslav Svoboda. Vyloučil, že by existovaly dvě frakce ODS, které by mohly jednat odděleně. „My jsme všichni členové ODS a ODS jasně deklarovala jednotu,“ opakoval.

Jsme připraveni na oběti

Na otázku, zda by mohl například Boris Šťastný sám jednat s TOP 09 bez lidí blízkých primátorovi, odpověděl: „V posledních dnech a hodinách člověk dostává různé informace od různých lidí.“ Přesto tomu ale nevěří, stejně jako opačné situaci – že by sám za sebe jednal Svoboda. „To si odmítám připustit,“ řekl.

TÉMA: Pražská koalice

Nejasné jsou také důvody rozpadu koalice. „V něčem jsme se shodnout nedokázali. Hlavně co se týče zdrojů,“ uvedl Blažek k investicím a rozpočtu. Popřel ale, že by důvodem byl problematický tendr na svoz komunálního odpadu.

„Samozřejmě je pro nás prioritní pozice primátora s tím, že pochopitelně budeme chtít co největší zastoupení z hlediska rady. A jsme připraveni na oběti,“ prohlásil Blažek. ODS bude s TOP 09 jednat zítra.

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká televize: Biatlon na obrazovkách až do roku 2026

16:51 Česká televize: Biatlon na obrazovkách až do roku 2026

Česká televize získala vysílací práva na další čtyři sezony biatlonových závodů. V součtu se stávají…