KB: Zájem o spoření ve II. pilíři na konci dubna rapidně vzrostl

8. 5. 2013 15:21

Zájem o spoření ve II. pilíři se v průběhu dubna významně zvýšil. KB Penzijní společnost zaznamenala v pracovních dnech více než tisícovku zájemců o spoření ve II. pilíři denně, počet uzavřených smluv překročil v průměru stovku denně. V nejbližších dnech přesáhne celkový počet smluv KB Penzijní společnosti ve II. pilíři hranici pěti tisíc kusů.

KB: Zájem o spoření ve II. pilíři na konci dubna rapidně vzrostl
Foto: Archiv
Popisek: Komerční banka - logo

 

Růst zájmu o spoření ve II. pilíři roste podle očekávání s blížícím se termínem 1. července 2013. Po tomto datu nebudou moci do systému vstoupit občané, kteří již dovršili věku 35 let.
 
„V posledních dnech a týdnech roste ve II. pilíři znatelně počet klientů starších 35 let. Poměr věkové skupiny osob starších než 35 let a mladších než 35 let je tak v tuto chvíli přibližně vyrovnaný,“ uvedl k věkové struktuře klientů ve II. pilíři Pavel Jirák, předseda představenstva a výkonný ředitel KB Penzijní společnosti.
 
O druhý pilíř mají aktuálně zájem více obyvatelé velkých měst. Nejvíce smluv uzavřela KB Penzijní společnost s obyvateli hlavního města Prahy. Klienti volí ve II. pilíři nejčastěji strategii spoření životního cyklu. Díky ní jsou v tuto chvíli jejich příspěvky rovnoměrně rozděleny do fondu konzervativního, vyváženého a dynamického.
 
„Rostoucí počet smluv je dán ve velké míře kvalitou poradenství. Důležitou informací pro občany je fakt, že jsou všichni bankovní poradci Komerční banky řádně certifikováni podle požadavků zákona. Umí tak poradit a vybrat to nejvhodnější řešení pro spoření na penzi,“ dodává Pavel Jirák.
 
Zájem o produkty KB Penzijní společnosti podporuje také atraktivní akční nabídka pro rok 2013: KB Penzijní společnost nebude klientům ve II. ani III. pilíři po celý rok 2013 účtovat poplatek za správu majetku ani poplatek za zhodnocení. Zároveň nebude ani v případě opakované změny strategie několikrát během jednoho kalendářního roku účtovat poplatek za změnu strategie spoření.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Debilové. Přepište listopad, ČT! Šméčko, Babiši. Čapí hnízdo rozpálilo umělce

20:51 Debilové. Přepište listopad, ČT! Šméčko, Babiši. Čapí hnízdo rozpálilo umělce

„Pohaslá sluníčka, lítost nad eurosvazáky z Milionu chvilek či hlemýždí státní zástupci!“ I toto zaz…