KSČM vyhrála demokraticky. Teď se proti ní brojí, stěžuje si komunista

26.12.2012 17:20

Krajskému zastupiteli za KSČM Jiřímu Valentovi vadí, jak jeho straně někteří občané nepřejí volební úspěchy. Připomíná jim tak, že v době po jimi vytoužené revoluci nastal tvrdý kapitalismus a za dob jeho mládí odkývali studenti vše, co ti současní dnes.

KSČM vyhrála demokraticky. Teď se proti ní brojí, stěžuje si komunista
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ve volebním štábu KSČM bylo veselo

"Nejefektivněji aplikovanou zbraní odpůrců socialismu, sociální rovnosti a spravedlnosti jsou protestní akce mladých lidí, středo či vysokoškoláků, kteří ještě neměli "tu čest" plně zažít, absorbovat a zvnitřnit si" výdobytky" politické a sociální reality," tvrdí Valenta. Přitom mladí lidé jsou podle něj ti nejvíce ovlivnitelní, což dokazuje i na příkladu ze svých mladých let. "Z dob vlastní středoškolské docházky, datující se do poloviny osmdesátých let si ještě pamatuji, jak stačilo velice málo a zásadní názory jsme společně se spolužáky proměnili "ze dne na den", a to třeba i jen proto, aby se zrovna nemuselo jít do školy," dodává.

Revoluce podle něj ale nejvíce postihla ty, kteří ji sami podporovali: "Lid, který požadoval reformy "reálného socialismu" směrem k větší dávce volnosti a občanské svobody, obdržel za svoji snahu od koryfejů politického převratu pouze bezohledný až brutálně asociální kapitalismus." Proto tak nechápe ty, kteří stále zůstávají orientovaní pravicově a komunistické straně její úspěch nepřejí, i když vyhrála demokratickým způsobem volby ve dvou krajích. "Jenže toto pojetí demokracie se u nás nenosí, přičemž z některých míst dokonce explicitně zaznívá, že je tomu, rozuměj: nástupu komunistů a levice obecně, třeba zabránit za každou cenu," stěžuje si Valenta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ane

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR: Během svátků probíhaly na území ČR rozsáhlé kontroly

22:22 Policie ČR: Během svátků probíhaly na území ČR rozsáhlé kontroly

Policisté v průběhu velikonočních svátků dohlíželi na území celé České republiky na bezpečnost a ply…