Kalousek je pro nás tragédií, říká véčkař Račok

22. 1. 2012 16:35

Člen Věcí veřejných Ladislav Račok kritizuje postup ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) v daňové politice. Podle něj Kalousek jen slepě škrtá a zvyšuje daně.

Kalousek je pro nás tragédií, říká véčkař Račok
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Ministr financí Miroslav Kalousek v České televizi

„Je přeci všeobecně známo, že 70% státních příjmů tvoří živnostníci, malý a střední podnikatelé. Je to ekonomická krev této země. Zastavením průtoku této krve se zastaví vše, a začne odumírat,“ píše Račok.

Podpora ekonomiky je nutná

Račok se opřel do TOP 09 kvůli snaze přijmout za každou cenu euro a ratifikovat novou evropskou smlouvu – podle něj je to zrada naší země a neschopnost chránit české ekonomické zájmy.

„Zřejmě tomu nerozumím nejen já, ale i ekonomové nejenom u nás, ale i ve světě, kteří jednoznačně tvrdí, že podporou ekonomiky je přímá podpora podnikatelským subjektům zejména ve snížení daňové zátěže z odvodů ze zisku, a další daňové prorůstová opatření, která by měla vést zejména ke snížení nezaměstnanosti a sociálního napětí,“ napsal Račok.

Podle člena VV by taková politika vedla k předejití sociálně-patologických jevů, což se teď žádném případě nedaří a vláda společnost spíš rozděluje. „Jak již bylo mnohokrát napsáno, pro tuto zem je přítomnost Kalouska ve funkci ministra financí České republiky pro tuto republiku tragédií, a je to tragédií a smrtící i pro samotnou vládu premiéra Petra Nečase,“ myslí si autor.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP: Zaposlouchejte se do vánočních koncertů v pražském metru

22:01 DPP: Zaposlouchejte se do vánočních koncertů v pražském metru

Ve středu 11. prosince 2019 Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve spolupráci s Konzervatoří a VOŠ Ja…