Klaus udělil milost. Policie řeší podezření z korupce

30.11.2011 7:57

Prezident Klaus v roce 2009 udělil milost zaměstnankyni cizinecké policie, která přijímala úplatky, milost a tato žena opakovně „pochlubila“, že si prezidentský pardon koupila. Hrad takový scénář opakovaně popírá, ale policie se bude případem i tak zabývat.

Klaus udělil milost. Policie řeší podezření z korupce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident ČR Václav Klaus

V roce 2009 udělil prezident Klaus milost zaměstnankyni cizinecké policie Radce Kadlecové, která přijímala úplatky od cizinců, jenž chtěli v Česku získat trvalý pobyt. Sama odsouzená se chlubila tím, že si milost koupila ještě před jejím vydáním a činila tak i po jejím udělení. Policie se v této souvislosti zabývá podezřeními na dva trestné činy: podplácení a přijímání úplatku. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes (MfD).

Nahlíží do čtyř tisíc rozsudků ročně

O podezření na korupci v případě udělení této prezidentské milosti informoval v minulosti časopis Respekt a Klaus se proti tomuto nařčení opakovaně ohradil. Klaus zašel dokonce tak daleko, že Respekt označil za zločinný. Bránil se mimo jiné i poukazem na to, že ročně nahlíží do zhruba čtyř tisíc rozsudků a jejich kvalita bývá různá. V těchto dnech je hlava státu na návštěvě v africkém Senegalu a k případu se nechce dále vyjadřovat. Mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej ovšem potvrdil, že policie prověřuje podezření na dva trestné činy.

„Mohu potvrdit, že jde o trestné činy podplácení a přijímání úplatku," prohlásil Ibehej. Vyšetřovatelé stojí na samém začátku případu a zatím neprovedli žádný úkon. Dosud není založen ani spis. O podklady k udělení ffsti může přitom policie zažádat až tehdy, když spis existuje.

Sledujeme téma Klaus a milost

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MZV: Náměstek Tlapa přijal novou velvyslankyni Indie

22:17 MZV: Náměstek Tlapa přijal novou velvyslankyni Indie

Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa přijal 20. července 2018 velvyslankyni Indie paní N…