Klub ODS nominoval do čela sněmovny Němcovou

22.06.2010 14:21

Na krátkém brífinku řekli dnes představitelé poslaneckého klubu občanských demokratů to, co již bylo dopředu známo. Totiž, že nominovali do vedení dolní komory Miroslavu Němcovou.

Klub ODS nominoval do čela sněmovny Němcovou
Předseda ODS Petr Nečas dnes s předsedou poslaneckého klubu Petrem Tluchořem představili Miroslavu Němcovou. Tu strana nominovala do čela Poslanecké sněmovny.

„Klub ODS dnes jednomylsně na návrh grémia ODS nominoval Miroslavu Němcovou na pozici předsedkyně PS. Nominujeme na tuto pozici kvalitního a respektovaného člověka, který je schopen sněmovnu řídit a představuje jednoznačně pozitivní posun v budování dobré pověsti Poslanecké sněmovny," řekl Nečas.

Jednání v klubu o nominaci bylo podle něj věcné a klidné.

„Byli bychom velmi rádi, aby Poslanecká sněmovna nabrala jiný kurs, než předcházející. Aby se tu jednalo ve vší slušnosti a korektnosti a abychom tak došli i ke snížení místopředsedů ve sněmovně," doplnil Nečase předseda poslaneckého klubu Petr Tluchoř.  

Nominaci ČSSD budou respektovat

Šéf ODS ještě doplnil, že bude respektovat právo ČSSD na nominaci jejich kandidáta, tedy Lubomíra Zaorálka. „Ale volit jej nebudeme," dodal k tomu.

Sama Němcová řekla, že toto vyslovení důvěry ze strany svých stranických kolegů bere velmi vážně a váží si ho. Dodala také, že pokud se stane předsedkyní, nemíní se stěhovat z poslanecké ubytovny v Nerudově ulici do služební vily a je také přesvědčena, že může žít bez přidělené ochranky.

Němcová dosud působila jako první místopředsedkyně sněmovny a krátce před volbami stanula v jejím čele. Nahradila tehdy svého předchůdce Miloslava Vlčka (ČSSD), který rezignoval kvůli aféře s půjčkou a údajně zneužitou dotací.

Čtěte také:
ČSSD: Přes Zaorálka nejede vlak. Musí být předsedou

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: olb

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zrušení hranic v EU byla chyba, překvapil Václav Klaus. Totálně udeřil na dnešní mládež a řekl své k Czexitu

21:11 Zrušení hranic v EU byla chyba, překvapil Václav Klaus. Totálně udeřil na dnešní mládež a řekl své k Czexitu

REPORTÁŽ Revoluce v Evropské unii je žádoucí, ale zatím neuskutečnitelná. Naše mládež je infiltrovan…