Koalice s Korytářem a ODS je na Liberecku stále otevřená, věří šéf Starostů

15.10.2012 17:34

V krajích se začíná jednat o koalicích. Na Liberecku zvítězili Starostové, kteří chtějí vytvořit koalici se Změnou Jana Korytáře a ODS. Obě strany ale spolupráci navzájem odmítají. Občanští demokraté kvůli tomu dokonce na regionální radě přijali usnesení. V pořadu Dvacet minut Radiožurnálu o tom mluvil Martin Půta, lídr Starostů pro Liberecký kraj a možný budoucí hejtman.

Koalice s Korytářem a ODS je na Liberecku stále otevřená, věří šéf Starostů
Foto: martinputa.cz
Popisek: Martin Půta, starosta Hrádku nad Nisou

Na dvou jednáních, které měli Starostové s ODS, se o usnesení nemluvilo. „Chtěl bych zachovat chladnou hlavu a probrat to ve středu. Nebylo to příjemné překvapení,“ řekl Půta s nelibostí.

Podle něj jsou taková usnesení nerozumná, protože voliči většinou rozhodnou jinak, než se očekává, a pak to znesnadňuje vytvoření koalice.

S Korytářem si rozumíme. Spolupráce je stále otevřená

Starostům je díky svému programu blízká Změna pro Liberecký kraj. „Také chceme zveřejňovat všechny smlouvy a utracené peníze z rozpočtu. V tom si s Korytářem rozumíme,“ uvedl na Radiožurnálu.

„Dveře k této spolupráci jsou stále otevřené,“ věří Půty a dodal: „I přes problémy, které se tady odehrávaly, je tady šance na vytvoření koalice s více jak 23 hlasů.“

Čeká nás debata, kolik krajů ČR potřebuje

Starostové by se rádi vyhnuli vytvoření jednohlasé většiny. Prý to vede ke sporům při různých hlasováních. Půta nechtěl komentovat další možné varianty. Ale zcela vyloučil variantu koalice s ČSSD a ODS.

V rozhovoru pro Dvacet minut Radiožurnálu také naznačil možnost zrušení krajů. „Když se podívám do Saska, tak to je velké jako polovina České republiky a žádný mezistupeň jako kraje tam neexistuje. Čeká nás debata, kolik samostatných stupňů ČR potřebuje. Náklady na výkon samosprávy jsou poměrně vysoké,“ míní kandidát na hejtmana Libereckého kraje.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Hodnotitelé z NATO sledovali v Boleticích boj se vzdušným protivníkem

22:02 Armáda ČR: Hodnotitelé z NATO sledovali v Boleticích boj se vzdušným protivníkem

Úkolové uskupení pozemní protivzdušné obrany absolvovalo další důležitou fázi hodnocení podle metodi…