Kubice: Kontroly českých aut německými celníky neskončí, hledají drogy

13. 2. 2012 16:15

Český ministr vnitra Jan Kubice po dnešní schůzce s německým protějškem Hansem-Peterem Friedrichem řekl, že kontroly českých aut německými policisty a celníky neskončí. "Je to přirozená obrana, bojí se, aby se kriminalita, ať už drogová nebo převaděčství, nepřenášela přes hranice," prohlásil Kubice, který s Friedrichem jednal především o boji proti přeshraniční trestné činnosti.

Kubice: Kontroly českých aut německými celníky neskončí, hledají drogy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.

Český ministr ČTK řekl, že se dnes snažil alespoň dosáhnout toho, aby německé hlídky byly v policejních uniformách nebo aby používaly oficiální policejní vozy. Podle Kubiceho by přitom nemělo dojít ke zvýšení počtu těchto hlídek.

Německo v poslední době trápí prudký nárůst množství zadržených drog, které jsou do země pašovány z Česka, a to především pervitinu, kterému se na německé straně říká crystal. Friedrich s Kubicem podepsali smlouvu o zintenzivnění boje proti drogové kriminalitě. Na řešení problému by se měly podílet česko-německé skupiny na úrovni ministerstev i přímo na hranicích. Německá média upozorňují, že jde o první takovou politickou dohodu mezi oběma zeměmi.

Nová dohoda o policejní spolupráci

Německý ministr vnitra také oznámil, že Česko a Německo začnou připravovat novou dohodu o policejní spolupráci, která má nahradit tu stávající z roku 2000, jež byla podepsána ještě před vstupem České republiky do schengenského prostoru.

Výslovně tento úmysl přivítal saský ministr vnitra Markus Ulbig, který se dnešní schůzky v Hofu spolu s bavorským ministrem vnitra také účastnil a podle něhož se dá proti přeshraniční kriminalitě bojovat pouze spoluprací orgánů na obou stranách. Sasko a Bavorsko jako jediné německé spolkové země bezprostředně sousedí s Českou republikou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: aš, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Přivedli jste to ke krachu!?“ Milion chvilek: Menší akce, kde bylo dusno. Mnozí se zapotili

10:33 „Přivedli jste to ke krachu!?“ Milion chvilek: Menší akce, kde bylo dusno. Mnozí se zapotili

REPORTÁŽ Třicet let od listopadu 1989 si připomněla i liberecká akce Milionu chvilek pro demokracii.…