Kubice zpucoval Henycha za volby. Zakázal mu mluvit s novináři

17.12.2012 6:58

Premiéra Petra Nečase (ODS) rozlítily zmatky provázející přímou volbu prezidenta. Vyčinil za ně ministrovi vnitra Janu Kubicemu, pod jehož resort spadá administrace této volby. Ministr následně "zpucoval" šéfa odboru všeobecné správy vnitra Václava Henycha, který kontroluje prakticky všechny volby posledních dvacet let. Zprávu přináší pondělní Právo.

Kubice zpucoval Henycha za volby. Zakázal mu mluvit s novináři
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský hrad

Henych dostal kartáč od svého šéfa ministra Jana Kubiceho za to, jakým způsobem prováděl se svými úředníky kontrolu petičních archů kandidátů na prezidenta. A aby toho nebylo málo, dostal úředník, který do nedávné doby ochotně komunikoval s médii, zákaz mluvit s novináři. Tuto informaci nepřímo sám potvrdil.

OutStreamVideoPlayer

Advokát Sokol se Henycha zastal

„Bylo rozhodnuto, že veškeré zprávy bude poskytovat tiskový mluvčí. Nezlobte se, je třeba se obrátit na něj,“ řekl Henych. Ostrou kritiku sklidil Henych a jeho podřízení především za způsob výpočtu chybných podpisů. Úředníci procenta chybových škol sčítali, místo toho, aby je průměrovali.

Sluší se dodat, že se Henycha nedávno zastal advokát Tomáš Sokol, který poukázal na skutečnost, že zákon je věcí společenské dohody a nelze na něj aplikovat pouze matematické poučky, jak často činí ti, kteří Henycha a jeho kolegy kritizují.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pět let od Majdanu: Tajná nahrávka Arsenije Jaceňuka. Odhaluje roli EU

12:12 Pět let od Majdanu: Tajná nahrávka Arsenije Jaceňuka. Odhaluje roli EU

KAUZA Idiotský nápad. To řekl údajně hlavní opozičník Arsenij Jaceňuk, když ho velvyslanec EU na Ukr…